Koniec akcji saperów w Tarnowie. Niewybuchy zostały zabezpieczone [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-08-06 18:00

Saperzy wywieźli niewybuchy znalezione na placu budowy Regionalnego Centrum Edukacji i Pamięci w Tarnowie. Okazało się, że ziemia skrywała 11 granatników przeciwczołgowych. Teren został przeszukany i oczyszczony. Sytuacja w rejonie ulic Szkotnik i Mościckiego wróciła do normy. Niebezpieczne znalezisko zostało wywiezione w bezpieczne miejsce.

Koniec utrudnień w centrum Tarnowa. Saperzy wydobyli, zabezpieczyli i wywieźli z placu budowy Regionalnego Centrum Edukacji i Pamięci 11 granatników przeciwczołgowych. Zanim przystąpili do działania trzeba było ewakuować pracowników i klientów Domu Handlowego Max oraz pobliskiego banku i osoby korzystające z internatu OHP. Przez kilka godzin zamknięta była ulica Szkotnik między skrzyżowaniami z Mościckiego i Szujskiego.Na polecenie saperów policja zabezpieczyła teren w promieniu 300 metrów od znalezienia niewybuchów.

Niebezpieczne znalezisko to prawdopodobnie pamiątka po poprzednich właścicielach terenu czyli Wojsku Polskim. W przeszłości na terenie tak zwanych "dolnych koszarów" przy ul. Mościckiego w latach 1947-1993 stacjonował 14 Kołobrzeski Pułk Zmechanizowany. Utrudnienia związane z usuwaniem niebezpiecznego znaleziska zakończyły się po godzinie 17:00. W akcji brało udział kilkudziesięciu policjantów, strażnicy miejscy, Pogotowie Gazowe i saperzy z Rzeszowa.

Niewybuch na placu budowy muzeum w Tarnowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE