pijany kierowca

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Bochni

Wypadek w Buczynie

Kompletnie pijany kierowca opla wjechał w forda. Potem groził policjantom

2023-03-23 14:51

W poniedziałek, 20 marca 2023 roku, w godzinach porannych, w miejscowości Buczyna, nieopodal Bochni, doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierujący oplem, podczas wykonywania manewru wymijania, wjechał w bok forda. Mężczyzna miał w organizmie 3,5 promila alkoholu. Podczas interwencji znieważał policjantów, a w stronę jednego z nich kierował groźby karalne.

Buczyna. Pijany kierowca groził interweniującym policjantom

W poniedziałek, 20 marca 2023 roku, po godzinie 8:00, w Buczynie, miejscowości położonej w powiecie bocheńskim, kierujący oplem uderzył w bok omijanego forda. Po zderzeniu obaj kierowcy wysiedli z samochodów, aby wyjaśnić sytuację. Jednak kierowca opla miał problemy z utrzymaniem równowagi i poruszał się chwiejnym krokiem. Poszkodowany wyczuł od niego silną woń alkoholu, po czym odebrał mu kluczyki i powiadomił policję. Wówczas tamten oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia. W pościg za uciekinierem ruszyli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. Mundurowym bardzo szybko udało się go zatrzymać. Sprawcą kolizji okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego. Przeprowadzone badanie na trzeźwość wskazało, że wsiadł za kółko mając w organizmie 3,5 promila alkoholu. Podczas interwencji mężczyzna był agresywny i znieważał funkcjonariuszy, a w stronę jednego z nich kierował groźby karalne.

37-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego usłyszy zarzut znieważenia policjantów, za które grozi kara pozbawienia wolności do roku oraz kierowania w stronę jednego z nich gróźb karalnych, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które już stracił już prawo jazdy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Złodzieja skusiły zabawki dla dorosłych. Ubrał sukienkę i zrobił damski makijaż. Poznalibyście, że to mężczyzna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE