Komunikacjia gminy Tarnów

i

Autor: gmina.tarnow.pl

wiadomości

Kolejne zmiany w komunikacji gminy Tarnów. Od 1 grudnia nowy rozkład jazdy

2023-11-29 15:25

Korzystających z komunikacji gminy Tarnów czekają kolejne zmiany. Autobusowe Linie Dowozowe Kolei Małopolskich będą kursować według nowego rozkładu jazdy. 1 grudnia zostaną wprowadzone korekty na sześciu liniach. Jest również jedna nowość, która dotyczy wszystkich autobusów.

Autobusowe Linie Dowozowe od 1 wrześnie obsługują pasażerów dojeżdżających do Tarnowa z okolicznych miejscowości. Od tego czasu wprowadzono wiele zmian, które miały lepiej przystosować komunikację do potrzeb mieszkańców. Pod koniec roku zdecydowano się na kolejne modyfikacje.

Od 1 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy. Dotyczy to sześciu linii: A24, A27, A28, A31, A34 i A35. Zdaniem urzędników, korekty są wprowadzone na wniosek pasażerów, którzy sami wnioskowali o zmiany w kursach i proponowali własne rozwiązania.

- Przez ten czas zbieraliśmy informacje od mieszkańców, co chcieliby poprawić. Przede wszystkim mówili tu o przesunięciu odjazdów i przyjazdów niektórych autobusów w danych miejscowościach. Ta korekta ma służyć poprawieniu jakości komunikacji pod względem kursowania. Istotne jest to, że korekta przewiduje zwiększoną liczbę kursów oraz delikatną zmianę tras, co powinno być pomocne dla uczniów oraz osób, które dojeżdżają do poszczególnych regionów Tarnowa - przekonuje Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów.

Zdecydowano również o wprowadzeniu jednej zmiany, która dotyczy wszystkich linii komunikacji gminnej. Z rozkładów jazdy znikają oznaczenia "g" i "m". Autobusy będą kursowały w Wigilię po godz. 16:00 oraz w Sylwestra po godz. 20.00.

Linia A27

 • zmiana godziny odjazdu z przystanku Tarnów-Planty do Zawady w dni robocze z godziny 13:30 na 13:35
 • jednocześnie ulegnie przesunięciu kurs z Zawady do Tarnowa z godziny 13:52 na 13:54.

Linia A31

 • zmiana godziny odjazdu z przystanku Tarnów-Planty do Świebodzin-Kłokowa PKP z godziny 20:02 na 20:20 (jednocześnie ulegnie przesunięciu kurs z przystanku Świebodzin -Kłokowa PKP do Tarnowa z godziny 20:20 na 20:40)
 • zmiana godziny odjazdu z przystanku Świebodzin-Kłokowa PKP do Tarnowa z godziny 14:08 na 13:50

Linia A24

 • zmiana godziny odjazdu z przystanku Tarnów-Planty do Mościc w dni robocze z godziny 7:20 na 7:15 oraz z godziny 8:10 na 8:05.
 • W związku zakończeniem prac remontowych w Tarnów - Mościce od 1 grudnia 2023 r. zostanie przywrócone kursowanie autobusów po stałej trasie ulicami Czerwonych Klonów oraz Zbylitowska w obu kierunkach. Uruchomione zostaną przystanki w kierunku Plant: Tarnów Czerwonych Klonów-Park oraz Tarnów Zbylitowska-Kościół.
 • Przystanki Tarnów Kwiatkowskiego-Szkoła oraz Tarnów Chemiczna-Zbylitowska nie będą już obsługiwane.

Linia A28

 • dołożony kurs w niedziele i święta z przystanku Tarnów-Planty do Łękawka-Pętla o godzinie 5:45 oraz z przystanku Łękawka-Pętla przez Łękawka-Kościół do Tarnowa o godzinie 6:10
 • wycofany kurs w niedziele i święta z Tarnowa do Łękawka-Pętla o godzinie 11:50 i z przystanku Łękawka-Pętla do Tarnowa o godzinie 12:25.
 • kurs o godz. 19:55 w soboty, niedziele i święta z przystanku Tarnów Planty do Łękawka – Pętla będzie dodatkowo jechał na przystanek Łękawka – Kościół; natomiast kurs o godz. 18.35 bezie jechał bezpośrednio z przystanku Tarnów Planty na przystanek Łękawka-Pętla,
 • przesunięty zostanie kurs w dni robocze z przystanku Tarnów Planty do Łękawka-Pętlaz godz. 4:10 na 4:30.

Na linii A34 i A35 zostaną wprowadzone niewielkie korekty związane z wydłużeniem czasu przejazdu wybranych kursów w godzinach szczytu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

Quiz. 100 pytań o polskim show-biznesie. 75/100 oznacza, że masz doskonałą pamięć!

Pytanie 1 z 100
Czy Polska kiedykolwiek wygrała Eurowizję (dla dorosłych)
Tłumy na otwarciu tunelu w Sulejówku. Sceny jak z filmu