Na sygnale

Kolejne zatrzymania członków gangu mefedronowego. Tarnowska prokuratura postawiła zarzuty

2023-09-27 12:02

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, działając wspólnie z kryminalnymi z Brzeska i Chrzanowa, w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, dokonali zatrzymania kolejnych trzech osób powiązanych z szajką mefedronową. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania i sprzedaży narkotyków i środków psychotropowych.

Małopolska. Policjanci zatrzymali kolejne osoby związane z gangiem mefedronowym

Mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z kryminalnymi z Brzeska i Chrzanowa zatrzymali w ostatnich dniach kolejne osoby należące do grupy rozprowadzającej narkotyki na terenie Małopolski. W działaniach dodatkowo wzięli udział policjanci Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

W ręce policjantów wpadło w Chrzanowie trzech mężczyzn w wieku 28, 32 i 42 lat. Według ustaleń wynajmowali oni na terenie miasta garaż, w którym urządzili magazyn narkotykowy. Mundurowi zabezpieczyli tam prawie 7 kg suszu marihuany, ponad 733 g mefedronu, 153g amfetaminy, a także haszysz i tabletki, które zostaną poddane badaniu przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie. Poza tym w mieszkaniu należącym do 42-letniego mieszkańca Krakowa ujawniono 430 g mefedronu i blisko 153 g amfetaminy. Wartość wszystkich przejętych przez policjantów środków odurzających wyniosłaby na czarnym rynku 540 tysięcy złotych.

Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Tarnowie zarzuty posiadania i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Ponadto 42-latek odpowie również za posiadanie narkotyków. Wobec 28-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Pozostali mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 at pozbawienia wolności. Do tej pory zatrzymano 32 osoby. Gang wprowadził na czarny rynek co najmniej 350 kg mefedronu.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Jak dobrze pamiętasz kultowe filmy akcji lat 80.? Quiz dla prawdziwych fanów ery VHS!

Pytanie 1 z 10
Kim był John Matrix, w którego w filmie „Commando” wcielił się Arnold Schwarzenegger?
Rozjechał Basię, poprosił o uniewinnienie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE