Kolejne UTRUDNIENIA w centrum Tarnowa. Rozpoczął się REMONT ul. Piłsudskiego [ZDJĘCIA]

2022-04-21 13:30

Drogowcy otwarli właśnie kolejny front robót w centrum Tarnowa. Poza ulicami Nowy Świat i Krasińskiego remontowana jest również ulica Piłsudskiego między Mickiewicza, a Kopernika. Wycięto już stare i spróchniałe kasztanowce oraz jesiony, które zagrażały bezpieczeństwu. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w rejonie prowadzonych prac.

Kolejne utrudnienia w centrum Tarnowa

W środę, 20 kwietnia rozpoczął się remont ulicy Piłsudskiego w ścisłym centrum Tarnowa. Drogowcy działają na odcinku od Mickiewicza do Kopernika. W czasie robót mają zajmować połowę jezdni, aby utrzymać ruch w jednym kierunku. Jak na razie wycięto spróchniałe drzewa i wyłączono z użytkowania część z miejsc postojowych. Kierowcy poruszający się po tej części centrum miasta muszą się liczyć ze zmianami organizacji ruchu.

Ten będzie tam utrzymany, ale pojawią się ograniczenia możliwości parkowania czy płynnego przejazdu. W ramach inwestycji firma wykonująca remont ma tam wymienić nawierzchnię jezdni oraz miejsc postojowych. Wymienione zostanie również to co znajduje się pod kamienną kostką oraz krawężniki. Po zakończeniu robót drogowych odtworzone mają zostać zieleńce i trawniki.

- Zgodnie z przyjętą tymczasową organizacją ruchu, samochody będą się mogły przez cały czas poruszać remontowanym odcinkiem ul. Piłsudskiego, bądź to lewą, bądź to prawą stroną drogi. To oczywiście oznacza konieczność wyeliminowania możliwości postoju. Ruch jak do tej pory odbywał się tam będzie w jednym kierunku. Sam remont zakłada kompleksową wymianę konstrukcji nawierzchni drogi. Uporządkowana zostanie także kwestia parkingów. Z uwagi na to, że jest to obszar objęty ochroną konserwatorską użyjemy tam kostki kamiennej - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Inwestycja pochłonie blisko półtora miliona złotych. Planowany termin zakończenia remontu to grudzień 2022 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ - Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą. Najlepsi zdobędą komplet punktów!

Pytanie 1 z 15
W terenie zabudowanym, od godz. 23:00 do 5:00 można poruszać się z prędkością...
Budowa nowego chodnika przy posesji prezydenta Andrzeja Dudy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE