Ulica Braci Saków

i

Autor: Urząd Miasta Tarnowa

Inwestycje w Tarnowie

Kolejne utrudnienia na ul. Braci Saków i Okrężnej. Problemy potrwają jeszcze kilka dni

2023-09-26 14:44

Budowa ronda na ulicy Braci Saków przyniosła kolejne problemy dla kierowców. Właśnie wydłużono odcinek, na którym obowiązuje ruch jednokierunkowy. Ograniczenia dotyczą ulicy Okrężnej. Te utrudnienia mają się szybko skończyć. Na lepszy przejazd trzeba jednak czekać do końca roku.

W ostatnich dniach w rejonie ulicy Braci Saków wprowadzono kolejne ograniczenia dla kierowców. Zarząd Dróg i Komunikacji zdecydował, że na okres maksymalnie dwóch tygodni zostanie zmieniona organizacja ruchu na ulicy okrężnej. Jeszcze przez jakiś czas będzie można tamtędy przejechać tylko w jednym kierunku - w stronę ronda u zbiegu z ulicą Lwowską. Na ten moment kierowcy nie mogą skręcać z niej w ulicę Braci Saków i tym samym zostali pozbawieni najkrótszej trasy do Skrzyszowa.

To nie jedyne problemy, jakie tam czekają, ale wyłącznie jednego kierunku na Okrężnej jeszcze bardziej utrudniły przemieszczanie się w tym regionie. Zarząd Dróg i Komunikacji uzasadnia swoją decyzję koniecznością przeprowadzenia prac ziemnych.

- Rozpoczęły się teraz prace nad budową komory kanalizacji deszczowej. Ta komora znajduje się w osi przekroju drogi, w związku z tym na dwa tygodnie musieliśmy wydłużyć odcinek, na którym obowiązuje ruch jednokierunkowy. Do tej pory ruch jednokierunkowy obowiązywał do wysokości ulicy przekątnej, teraz jest też odcinek dalej, co spowodowało zwiększenie utrudnień, ale te prace powinny się wkrótce zakończyć - tłumaczy Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do czerwca 2024 r. ZDiK przekazał jednak dobre wiadomości. Niewykluczone, że większość utrudnień dla kierowców zniknie jeszcze w tym roku. W ciągu najbliższych trzech miesięcy ma zostać przywrócony ruch dwukierunkowy w całym rejonie. Tak wynika z zapewnień samego wykonawcy.

- Zostały już wykonane prace związane z budową ronda, oczywiście w tej części, która nie była do tej pory użytkowana przez kierowców. W 90 procentach zrealizowano też kolektor kanalizacji. Wykonawca oświadczył, że ruch dwukierunkowy wróci wcześniej, natomiast prace dalej będą prowadzone. Zakres robót jest szeroki, również poza przebiegiem głównych ciągów komunikacyjnych. Są to przebudowy chodników, ścieżek rowerowych, dróg serwisowych i wloty skrzyżowań - wymienia Artur Michałek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

Quiz. Arcytrudny quiz o Władcy Pierścieni. Tylko prawdziwy fan Śródziemia zdobędzie komplet

Pytanie 1 z 11
Jakim wydarzeniem zakończyła się Trzecia Era?
Gen. Skrzypczak o planach Putina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE