Kolejne PODWYŻKI w Tarnowie. WIĘCEJ zapłacimy za parkowanie i wywóz śmieci

2022-07-01 13:03
W Tarnowie zostanie wydłużony okres płatnego parkowania
Autor: Wojciech Gardoń

Od sierpnia portfele tarnowian nieco zeszczupleją. Podczas sesji Rady Miasta zdecydowano się na podwyżki opłat za wywóz śmieci. Więcej trzeba będzie zapłacić również za postój samochodu. Podjęto bowiem decyzję o wydłużeniu okresu płatnego parkowania.

Mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz odpadów komunalnych. Taką decyzję podjęto w czasie czwartkowej (30.06) sesji Rady Miejskiej. Od 1 sierpnia w Tarnowie będzie obowiązywać nowa stawka. Na ten moment opłata wynosi 24 złote od osoby.

W przyszłym miesiącu ta kwota wzrośnie do 30 zł. Dotyczy to właścicieli nieruchomości, którzy zbierają odpady do oddzielnych pojemników. Ci, którzy tego nie robią będą musieli płacić 60 złotych miesięcznie. Za podjęciem takiej uchwały było 14 radnych, natomiast 11 głosowało przeciw.

Nie tylko za śmieci, ale też za parking

Od sierpnia zapłacimy więcej również za pozostawienie samochodu. Okres płatnego parkowania w Tarnowie to już nie 7 a 8 godzin. Płatny postój będzie obowiązywał zatem od godziny 9:00 do 17:00. Ma to zwiększyć rotację samochodów w godzinach popołudniowych i tym samym ułatwić osobom posiadającym abonament znalezienie miejsca parkingowego w pobliżu mieszkania.

Nie zmieniają się natomiast stawki za samo parkowanie. Nadal wynoszą one:

  • 3,30 zł za pierwszą godzinę,
  • 7,20 zł za dwie godziny,
  • 11,80 zł za trzy godziny,
  • 3,30 zł za każdą kolejną godzinę.

Szykuje się również małe ułatwienie dla mieszkańców, którzy załatwiają swoje sprawy na al. Solidarności. Przed pójściem do urzędu będzie można zostawić swój samochód na parkingu przy ulicy Słowackiego. Na miejscach między Nowym Światem a ul. Piłsudskiego będzie obowiązywać bezpłatna godzina parkowania.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Porucznik Borewicz polskim Bondem PRL. Kochały się w nim wszystkie Polki! Jak dobrze pamiętasz 07, zgłoś się?

Pytanie 1 z 15
Czy grający porucznika Borewicza Bronisław Cieślak był zawodowym aktorem?
07, zgłoś się: Borewicz (Bronisław Cieślak)
Byliśmy na budowie nowego-starego szpitala w Lublinie. Robi niesamowite wrażenie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE