Kapusta

i

Autor: RitaE/Pixabay/cc0 Kapusta

Wydarzenia

Kiszonki, lokalne produkty i porady dietetyka – Targ Regionalny w Tarnowie

2023-09-20 15:18

Nie tylko ogórki i kapusta. Kisić można o wiele więcej produktów. Będziecie się mogli o tym przekonać już w niedzielę (24 września 2023), podczas kolejnej odsłony Targu Regionalnego w Tarnowie. Co znajdziemy na stoiskach?

Będzie pysznie i zdrowo. Fundacja Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zaprasza na wrześniową edycję Targu Regionalnego. Tym razem wydarzenie będzie się odbywało pod hasłem "Kuchnia Seniora”. Jednak organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś pysznego dla siebie.

POSŁUCHAJ: na Targ Regionalny zaprasza Katarzyna Pasula z Fundacji TARR

- Sporo miejsca poświęcimy kiszonkom. Nie każdy wie, że produkty kiszone, paradoksalnie, odkwaszają organizm, sprzyjają budowaniu dobrej flory bakteryjnej i podnoszą odporność organizmu. To szczególnie ważne u progu jesieni i dla osób w starszym wieku, które często borykają się z różnymi dolegliwościami. Dlatego zaprosiliśmy dietetyka, który wygłosi prelekcję na temat korzyści wynikających ze spożywania produktów kiszonych. Podpowie, jak układać zbilansowane posiłki, co wprowadzić do diety, a czego unikać w określonych schorzeniach – zapowiada Katarzyna Pasula z Fundacji Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Sztuczna inteligencja i biznes - partnerstwo czy zagrożenie?

Oprócz wszystkim doskonale znanych kiszonych ogórków i kiszonej kapusty, na stoiskach znajdziecie także kiszony mlecz i czosnek niedźwiedzi. Na ich bazie przygotowane zostaną zupy, których będzie można skosztować, bo degustacje to nieodłączny element Targów Regionalnych. Nie zabraknie również innych lokalnych produktów, jak chleby, sery, wędliny, miody czy wina.

Wrześniowa odsłona Targu Regionalnego już w najbliższą niedzielę, 24 września 2023. Impreza startuje o godzinie 9:00 i potrwa do 15:00. Jednak organizatorzy podpowiadają, aby na placu przy ulicy Giełdowej 15 w Tarnowie pojawić się jak najwcześniej. Wówczas będzie można skorzystać z szerokiego wachlarza wszystkich niespodzianek i degustacji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Tych zadań z książeczki dla dzieci na pewno nie rozwiążesz. Bijemy brawo za 8 na 10!

Pytanie 1 z 10
Oko strusia jest większe niż jego mózg.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE