Kino „Wawel” w Wojniczu znów działa. Rośnie konkurencja dla Tarnowa?

2020-02-07 11:20
Niektóre filmy będzie można obejrzeć w dniu premiery
Autor: Jarosław Bujak Kino „Wawel” w Wojniczu znów przyjmuje widzów

Po 10 latach przerwy miłośnicy filmowych nowości z okolic Wojnicza nie muszą już na seanse przyjeżdżać do Tarnowa, czy Brzeska. Reaktywowano tam jedno z najstarszych kin w regionie. Powstało w 1953 roku.

Dekadę temu obiekt zamknięto, bo nie spełniał już technicznych standardów narzucanych przez kinooperatorów.

- Obecna technologia jest bardzo dobra. Projektor 2D, który został zakupiony jest jednym z najnowocześniejszych na rynku. Pojawiło się też nowe oświetlenie sceny i system nagłośnienia. Odświeżyliśmy także pomieszczenia. To jest teraz sala widowiskowa z prawdziwego zdarzenia. Będzie tam organizować koncerty i spektakle - mówi szef Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu Jarosław Bujak.

Co ciekawe kinooperatorzy bardzo poważnie traktują widzów 13-tysięcznego miasta. Niektóre filmy w kinie będzie można obejrzeć w dniu premiery. Konkurencyjne mają być również ceny biletów.

Aktualnie w kinie wyświetlana jest polska komedia „Mayday”, trzecia część „Psów” oraz dla najmłodszych „Śnieżka i fantastyczna siódemka”.

Kino jest czynne od piątku od niedzieli.

Posłuchaj rozmowy z szefem GOK-u w Wojniczu Jarosławem Bujakiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE