Kilkadziesiąt tysięcy strat! Zdewastowane obiekty TKKF Ciężkowice [ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-12-30 11:13

Nie dla wszystkich święta Bożego Narodzenia były czasem spokoju i odpoczynku. Nie próżnowali wandale, którzy w Ciężkowicach zniszczyli obiekty miejscowego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Straty wstępnie szacowane są na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawa została zgłoszona policji, trwa analiza nagrań z monitoringu.

Powyrywane i poprzewracane ławki, zniszczone kontakty, połamane ogrodzenie i mnóstwo rozbitego szkła. Po świętach teren rekreacyjny Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Pogórze w Ciężkowicach przypomina pole bitwy. Nieznani sprawcy prawdopodobnie najpierw urządzili sobie tam libację alkoholową, a następnie nadmiar rozpierającej ich energii wyładowali na okolicznych sprzętach, dewastując co się dało.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

- Jesteśmy załamani, bo wszystkie prace wykonujemy tutaj społecznie. Ja i inni członkowie Towarzystwa tylko w tym roku spędziliśmy tu po około 300 godzin. To nie tylko nasz wysiłek ale i pieniądze i mnóstwo zaangażowania włożonego w to, by miejsce było przyjazne i służyło mieszkańcom. Zwłaszcza latem nasze obiekty cieszą się dużym zainteresowaniem całych rodzin. Tymczasem ktoś w jedną noc zrównał wszystko z ziemią – ubolewa Marek Dziuban, prezes TKKF Pogórze Ciężkowice. - W tym roku dużym wysiłkiem finansowym udało się nam wykonać około 30 metrów ogrodzenia, żeby zabezpieczyć teren i uchronić przed zwierzętami. A teraz całe ogrodzenie jest zrujnowane – dodaje.

POSŁUCHAJ: O zniszczeniach na obiektach TKKF Pogórze Ciężkowice mówi Marek Dziuban

Poza zniszczonymi urządzeniami, które nie nadają się do użytku, wandale pozostawili po sobie mnóstwo kawałków rozbitego szkła. Nawet z tego powodu wejście na teren TKKF Pogórze Ciężkowice mogło stanowić zagrożenie, zwłaszcza dla najmłodszych, korzystających z placu zabaw.

Obiekty rekreacyjne TKKF-u przy ulicy Równej w Ciężkowicach powstawały systematycznie już od 2006 roku, głównie dzięki społecznej pracy członków Towarzystwa i przy wsparciu gminy. W ich skład wchodzi boisko do siatkówki plażowej, boisko trawiaste do mini piłki nożnej, plac zabaw, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal, poletko grillowe i kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią.

Sprawę dewastacji natychmiast zgłoszono policji. Obecnie trwa analiza nagrań zarejestrowanych przez monitoring a także szacowanie strat. Przedstawiciele Towarzystwa apelują również do mieszkańców o pomoc w ustaleniu sprawców zniszczeń.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl