Kierowca miał dużo szczęścia. Wystrzał opony na tarnowskim odcinku A4 [ZDJĘCIA]

2020-06-15 13:20

Trzy wypadki, w których ucierpiały trzy osoby oraz dwadzieścia osiem kolizji. To dotychczasowy bilans długiego, czerwcowego weekendu na trasach regionu tarnowskiego. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w niedzielę 14 czerwca na tarnowskim odcinku autostrady. Kierowca Opla Corsy jadąc lewym pasem ruchu miał wystrzał tylnej opony. Mogło dojść do poważnego karambolu.

Eksplozja opony sprawiła, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Opel zaczął się w niekontrolowany sposób obracać wokół własnej osi i sunął w ten sposób pośród innych aut. Na szczęście po kilku sekundach samochód zatrzymał się na pasie awaryjnym. Uderzył jedynie w bariery energochłonne, szczęśliwie omijając innych uczestników ruchu.

Zarówno kierowcy jak i pasażerowi nic się nie stało. Utrudnienia w tym miejscu trwały jednak kilkadziesiąt minut. Autostrady nie trzeba było zamykać, ale potrzebna była pomoc strażaków, którzy przesunęli opla wzdłuż osi jezdni, tak aby ułatwić usunięcie uszkodzonego pojazdu w drogi szybkiego ruchu. Kierujący pechowym pojazdem został pouczony przez policjantów.

Mundurowi podkreślają, że z ich perspektywy długi czerwcowy weekend jeszcze się nie zakończył. Część osób wraca dopiero w poniedziałek, dlatego ruch na drogach jest jeszcze spory, a patrole drogówki wciąż kładą większy nacisk na kontrolę prędkości oraz zachowanie użytkowników dróg. Zauważone przez nich wykroczenia będą piętnowane. Mowa oczywiście o mandatach karnych, a w skrajnych przypadkach także utracie prawa jazdy.

Dodajmy że w analogicznym okresie ubiegłego roku tarnowscy policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, było 29 kolizji, wpadło 10 nietrzeźwych kierowców. Zatrzymano w sumie 17 praw jazdy, z czego 9 za przekroczenie prędkości. Ostateczny bilans tegorocznego długiego, czerwcowego weekendu będzie znany po zakończeniu poniedziałkowych (15 czerwca) kontroli na drogach.

Podlaska grupa SPEED w akcji: Niebezpieczne wyprzedzanie na skrzyżowaniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE