Kierowca i pasażer mieli dużo SZCZĘŚCIA. Groźne dachowanie na A4 koło Brzeska [ZDJĘCIA]

2022-07-15 15:00

Dwie osoby zabrano na badania do szpitala w Brzesku po dachowaniu ich pojazdu na tarnowskim odcinku autostrady A4. Groźna sytuacja miała miejsce w piątek, 15 lipca nad ranem na 465 kilometrze drogi szybkiego ruchu. Kierowca zasnął za kierownicą podczas wyprzedzania innego pojazdu. Samochód uderzył w bariery i się przewrócił. Jak do tego doszło?

Wyprzedzanie zakończył dachowaniem

Groźna sytuacja na autostradzie A4 między Bochnią, a Brzeskiem miała miejsce w piątek, 15 lipca około godziny 5:00 rano na wysokości miejscowości Jodłówka. Na 465 kilometrze drogi szybkiego ruchu dachowało osobowe BMW. Podróżujące nim dwie osoby bezpośrednio po wypadku trafiły do szpitala w Brzesku. Na szczęście z ustaleń lekarzy wynika, że nic poważnego im się nie stało i jeszcze tego samego dnia mężczyźni opuścili placówkę medyczną.

Z ustaleń policjantów tarnowskiej drogówki wynika, że 50-letni kierowca mieszkaniec Podkarpacia po wykonaniu manewru wyprzedzania zjechał na prawą stronę, a następnie zjechał na pobocze i uderzył w bariery po prawej stronie drogi. To z kolei spowodowało, że BMW przewróciło się na dach. Uszkodzony samochód usunięto z autostrady dopiero około godziny 9:00. Do tego czasu kierowcy podróżujący w kierunku Rzeszowa musieli zwalniać w rejonie wypadku.

- Podczas rozmowy z uczestnikami dachowani policjanci usłyszeli, że wracali z Niemiec bezpośrednio po pracy. Nie robili żadnych przerw , jedynie kierowca pił napoje energetyczne. Niestety zmęczenie go pokonało i w pewnym momencie zasnął za kierownicą. Na szczęście w groźnym dachowaniu nikt nie ucierpiał, zniszczony jedynie został samochód - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Na miejscu pracowali strażacy, ratownicy medyczni i policjanci wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Policja apeluje: Kierowco, jeśli masz do przejechania spory dystans – dobrze go rozplanuj. Wsiądź za kierownicę wypoczęty, a gdy poczujesz zmęczenie, zatrzymaj się i odpocznij na najbliższym MOP-ie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Poradzisz sobie z tymi wyrazami? 12/15 osiągną tylko nieliczni!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś na rozgrzewkę... jak to napiszecie?
Przystojniaki z całego świata zwiedzają Małopolskę. Prężą bicepsy w balonie i pozują w rajstopach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE