Kamienica jak z horroru! Jest decyzja nadzoru budowlanego. Uważajcie! [ZDJĘCIA]

2021-04-09 5:00 Łukasz Grygiel

Kamienica przy ul. Starodąbrowskiej 2 w Tarnowie budzi strach od kilkunastu lat! Niszczejący budynek w samym środku miasta to spore zagrożenie. Wiele osób przechodząc obok kieruje wzrok w górę. Wszystko w obawie przed odpadającym tynkiem. W sprawie głos zabrali budowlani specjaliści. Posłuchajcie!

Kamienica przy ul. Starodąbrowskiej 2 znajduje się pomiędzy dwoma blokami. Nie tylko straszy wyglądem, ale jest też spory zagrożeniem.

- To jest nieremontowane od kilkunastu lat i nie wiadomo, co może odpaść przy wichurach. Jednej pani z pobliskiego bloku coś już spadło na głowę. Dojdzie kiedyś do nieszczęścia. Strach przechodzić obok i raczej z daleka omijam to miejsce. Na razie raj mają tam gołębie. Budynek wizualnie straszy. Jest jak z horroru – mówią mieszkańcy Tarnowa.

POSŁUCHAJ, CO O KAMIENICY MÓWIĄ TARNOWIANIE

Po naszej interwencji na miejscu pojawili się budowlani specjaliści. Mają całą listę zastrzeżeń.

- Zastaliśmy na miejscu odpadający tynk i cegły. Stan rynien i rur spustowych jest w opłakanym stanie, to wszystko przecieka. Budynek jest zasiedlony przez gołębie, przez to też mocno zanieczyszczony. Wymaga zabezpieczenia odparzonego tynku. Zbite będą musiały zostać fragmenty gzymsów wokół okien, tak żeby nie zagrażały przechodniom - mówi Paweł Sakłak, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tarnowie.

POSŁUCHAJ. MÓWI PAWEŁ SAKŁAK - POWIATOWY INSPEKTOR NADZORU BUDOWLANEGO

Aktualnie trwa ustalanie właściciela kamienicy. Wkrótce otrzyma on decyzje, która w trybie pilnym zobowiąże go do zabezpieczenia obiektu. Budynek tymczasowo został ogrodzony taśmą. Uważajcie!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl