Liczenie kalorii odkładamy na bok! Ciepłe smakują najlepiej. Jak powstają pączki? [WIDEO]

2021-02-10 15:45

W tłusty czwartek pączki mają być ciepłe i smażone niemal na bieżąco. Trudno się dziwić, że cukiernicy chcąc sprostać oczekiwaniom klientów pracują dzień i noc. Jak długo powstaje jeden pączek? W czym tkwi sekret jego smaku? Zaglądamy do pracowni cukierniczej, gdzie dzieją się bardzo smaczne rzeczy!

Przygotowania do tłustego czwartku rozpoczynają się już trzy tygodnie wcześniej. Zamówiona mąka musi się odpowiednio długo wyleżeć. Wszystko po to, by nabrała walorów.

- Produkcja pączka to nic innego jak zarobienie ciasta, wyrośnięcie, smażenie, nadziewanie i dostarczenie do sklepu. Czas produkcji mieści się w granicy godziny – mówi Arkadiusz Gibuła z cukierni Kudelski w Tarnowie.

Jak powstają pączki? Mówi Arkadiusz Gibuła z cukierni w Tarnowie

Prawdziwy szturm w tłusty czwartek przeżywają dyskonty i supermarkety, ale przede wszystkim małe cukiernie. Mieszkańcy wiedzą, że w tych ostatnich pączki są smaczniejsze, bo wykonane z naturalnych produktów.

- Niekiedy warto postać chwilę w kolejce, bo pączki przynoszone są na bieżąco. Ciepłe smakują jeszcze lepiej. Preferuję te z nadzieniem różanym. W tym dniu nikt nie powinien liczyć kalorii. Raz na rok można sobie pozwolić – mówią mieszkańcy.

Z kronikarskiego obowiązku trzeba jednak zaznaczyć, że zjedzenie jednego pączka średniej wielkości to cena nawet 350 kcal. Można to spalić biegając pół godziny lub drugie tyle spacerując. Smacznego!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Tłusty czwartek. Liczenie kalorii odkładamy na bok

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE