Już działają! Przydrożne tablice pokazują utrudnienia, wolne parkingi i pogodę [ZDJĘCIA]

2020-12-15 8:07 Łukasz Grygiel

W Tarnowie działa już system wskazujący wolne miejsca parkingowe. Kierowcom służą specjalne tablice, na których wyświetlana jest informacja, w jakim rejonie mogą pozostawić samochód. Dotyczy to 22 parkingów.

Długa lista parkingów, które zostały objęte pomiarami dotyczy m.in. Szerokiej, Lwowskiej, Goldhamera, czy Bernardyńskiej.

- Opomiarowaliśmy w sumie 600 miejsc na 22 parkingach. Dzięki aplikacji mobilnej kierujący pojazdami jest doprowadzony do poszczególnych wolnych miejsc. W tym zakresie pomocne są też wąskie tablice. One ogólnie określają, w którym regionie są wolne miejsca - tłumaczy Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

POSŁUCHAJ. O SYSTEMIE MÓWI ARTUR MICHAŁEK
Most w Ostrowie zdemontowany!

Jak działa to w praktyce? Kilka miesięcy temu na parkingach zamontowane zostały specjalne czujniki. Gdy auto odjeżdża system automatycznie dodaje wolne miejsce do systemu.

– Dla mieszkańców i osób przyjeżdżających do Tarnowa, bardzo ważne są tzw. tablice zmiennej treści, które są zamontowane na wlotach do miasta. Ich zadanie to wyświetlanie najszybszych tras przejazdu, a także informacji o utrudnieniach w ruchu, objazdach lub zakazach. Pokazzywane jest też zanieczyszczenie powietrza, temperatura oraz siła wiatru – dodaje Artur Michałek

O INTELIGENTNYM SYSTEMIE TRANSPORTOWYM PRZECZYTACIE >> TUTAJ <<<

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"