Jeden wieczór – trzy tytuły. Aktorzy Solskiego zapraszają na Noc Teatrów [AUDIO]

2021-06-19 7:30 Justyna Świderska
Teatr Tarnów
Autor: Justyna Świderska W sobotę, 19 czerwca, tarnowscy aktorzy zapraszają na Noc Teatrów

To będzie wyjątkowa gratka dla miłośników teatru. Jednego wieczoru, na każdej ze scen, będzie można obejrzeć kolejno aż trzy spektakle w wykonaniu aktorów Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Wszystko to z okazji Nocy Teatrów, która organizowana jest w sobotę – 19 czerwca. Jakie widowiska zostaną pokazane? Czytaj dalej.

Spektakle w ramach Nocy Teatrów będzie można zobaczyć na każdej ze scen, a także w plenerze. W sobotę 19 czerwca aktorzy Solskiego zapraszają na Dużą i Małą Scenę, oraz na Scenę Underground. W ten sposób przyłączą się do XIV edycji Nocy Teatrów, która organizowana jest rokrocznie w Krakowie. Tego wieczoru w Tarnowie zaprezentowane zostaną trzy tytuły. Godziny prezentacji spektakli zaplanowano w taki sposób, aby chętni widzowie mogli zobaczyć kolejno każdy z nich, urządzając sobie niejako teatralny maraton.

POSŁUCHAJ: Na Noc Teatrów zaprasza Rafał Balawejder, dyrektor Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie

- To spektakl „Noc Helvera”, oraz dwa tytuły muzyczne - „Radio Solski”, najnowsza i zarazem ostatnia premiera tego sezonu artystycznego, oraz widowisko „Bądź taka, nie bądź taka”, oparte na piosenkach Kory Jackowskiej. Spektakle będą się rozpoczynały kolejno o 18:00, 20:00 i 22:00, dlatego chętni będą mogli zobaczyć tej nocy wszystkie trzy propozycje. Zapraszamy serdecznie i zachęcamy. Aktorów po miesiącach przymusowej przerwy cieszy każde spotkanie z żywym widzem i jego reakcjami. Mamy nadzieję, że i Państwa ucieszy możliwość kontaktu ze sztuką - mówi Rafał Balawejder, dyrektor Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Czerwcowa Masa Krytyczna razem z rolkarzami i użytkownikami hulajnóg elektrycznych!

W sobotę - 19 czerwca – o godzinie 18:00, na Dużej Scenie będzie można zobaczyć premierę spektaklu „Radio Solski”. To muzyczna podróż, złożona z kultowych melodii, autorstwa znakomitych artystów: Czesława Niemena, Romualda Lipki, Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Ciechowskiego czy Anny Jantar. Po raz kolejny aktorzy Solskiego nie tylko zagrają aktorsko, ale również muzycznie na instrumentach – perkusji, gitarze czy altówce. Na scenie zabrzmią takie przeboje jak: "Dziwny jest ten świat", "Chałupy welcome to", "Biała flaga", "Jolka, Jolka", "Nic nie może wiecznie trwać" czy "Twoje radio".

Drugi ze spektakli zostanie pokazany o godzinie 20:00 na Małej Scenie. Będzie to widowisko „Bądź taka, nie bądź taka” z największymi przebojami Kory i Zespołu Maanam, w wykonaniu Karoliny Gibki. W spektaklu usłyszmy m. in.: "Stoję, stoję, czuję się świetnie", "Bądź taka, nie bądź taka", "Oddech szczura", "Ta noc do innych jest niepodobna", "Jesteśmy ze stali", "Taczi, tacz", "Nocny Patrol" oraz "Boskie Buenos". Poprzez muzykę można będzie poznać historię jednej z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny muzycznej.

Natomiast o godzinie 22:00 na Scenie Underground pokazana zostanie „Noc Helvera” Ingmara Villqista. To opowieść o pragnieniu miłości i bezpieczeństwa w czasach rodzącego się totalitaryzmu, o tym, że granica pomiędzy normalnością a szaleństwem, czułością a okrucieństwem bywa zaskakująco cienka, a zło, które czai się za drzwiami nie jest tak straszne, jak to tkwiące w ludzkich sercach. Na scenie w rolach Karli i Helvera – Kinga Piąty i Stefan Krzysztofiak. Ten spektakl będzie można zobaczyć także dzień później – w niedzielę 20 czerwca. O godzinie 21:00 zostanie pokazany pod Bimą w ramach Galicjaner Sztetl - Dni Pamięci Żydów Galicyjskich.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl