Jarosław Kaczyński

i

Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER Jarosław Kaczyński laureatem Biologicznej Bzdury Roku

Jarosław Kaczyński z Biologiczną Bzdurą Roku. Jego słowa oburzyły całą Polskę!

2023-01-24 9:46

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zajął pierwsze miejsce w plebiscycie Biologiczna Bzdura Roku 2022. Polityk otrzymał 3230 głosów (43,3%) i symboliczną Alternatywną Ziębę. To nietypowe wyróżnienie trafiło do niego za słowa: „Mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przez 20 lat (...) a kobieta tylko dwa”.

Biologiczna Bzdura Roku dla Jarosława Kaczyńskiego za wypowiedź o kobietach

Biologiczna Bzdura Roku dla prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego jest pokłosiem jego wypowiedzi dotyczącej „kobiet dających w szyję”. Padła ona podczas spotkań w Ełku, które odbyło się 5 listopada 2022 roku, oraz w dzień później w Olsztynie, 6 listopada. Polityk mówił wówczas o zgubnych skutkach spożywania alkoholu przez Polki i Polaków. Przede wszystkim przez Polki, które według niego ścigają się w piciu z mężczyznami. Jego zdaniem kobiety są mniej odporne na działanie napojów wyskokowych, a przyczyną takiego stanu rzeczy są czynniki biologiczne. Prezes PiS zaznaczył, że wie o tym z „dobrego źródła”.

– Jeżeli się utrzyma taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety piją tyle samo, co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przez 20 lat, przeciętnie, bo jeden dłużej, drugi krócej. To zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Ełku mówił również o przyczynach niskiej dzietności w Polsce. Oznajmił, że nie jest zwolennikiem „bardzo wczesnego macierzyństwa”, gdyż „kobieta musi dojrzeć do tego, aby być matką”. Według prezesa PiS młode kobiety zamiast myśleć o rodzeniu dzieci wolą prowadzić imprezowy styl życia. „Ale jak [kobieta – przyp. red.] do 25. roku życia daje w szyje to, trochę żartuję, ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach” – zauważył polityk.

Na drugim miejscu w plebiscycie Biologiczna Bzdura Roku znalazła się Ane Piżl, celebrytka, influencerka, aktywistka i prezenterka, z wynikiem 1993 głosów (26,7%), za słowa: „Płeć i orientacja to tak samo umowne tożsamości, jak narodowość i wyznanie”. Na najniższym stopniu podium uplasowała się aktywistka antyszczepionkowa Justyna Socha, otrzymując 1195 głosów (16%), za słowa: „Nie da się przeszczepić organu od martwego dawcy”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Wiedza ogólna. Poniżej 6/10 zacznij się dokształcać

Pytanie 1 z 10
Kto jest autorem noweli "Nasza szkapa"?
500+ do likwidacji? Politycy komentują
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE