Jak spędzisz święta? Tarnowianie już mają plany na Wielkanoc – posłuchaj! [AUDIO]

2021-03-31 16:53
Wielkanoc tramwaj Tarnów
Autor: Justyna Świderska Tarnowianie mają już plany na nadchozące święta

Za kilka dni rozpoczną się święta wielkanocne. Zwyczajowo czas radości, wizyt i spotkań rodzinnych, często w dużym gronie z bliskimi, którzy na co dzień są daleko. Po raz kolejny świąteczne plany może jednak pokrzyżować pandemia koronawirusa. Trzecia fala pandemii nie zwalnia, nowych przypadków zachorowania na COVID-19 wciąż jest dużo. Rząd apeluje do Polaków, aby zrezygnowali z podróżowania i odwiedzin, a świąteczny czas spędzili w domach z najbliższymi. Sprawdź, co na to tarnowianie.

To już kolejna Wielkanoc w cieniu koronawirusa. Poprzedniej wiosny pandemia również sprawiła, że w obawie o zdrowie swoje i najbliższych, zwłaszcza tych w starszym wieku, wielu zrezygnowało z tradycyjnych, świątecznych wizyt. Zamiast przemierzać dziesiątki kilometrów, rozmawiano z krewnymi za pośrednictwem internetowych komunikatorów, żeby chociaż w taki sposób poczuć bliskość i zapewnić o swojej pamięci. Szczególnie dotkliwie pandemiczne obostrzenia odczuli seniorzy, którym brakowało obecności dzieci i wnuków. W tym roku sytuacja się powtarza. Przypadków zakażenia przybywa, w życie weszły kolejne ograniczenia, które mają nas chronić przed przenoszeniem koronawirusa. Dodatkowo rządzący apelują o pozostanie w domach. Jednak nie wszystkim taki scenariusz odpowiada.

Śniadanie Wielkanocne: Co podać na stół?

- Ja planuję święta z całą rodziną. Mam syna w Gdańsku z rodziną, przyjeżdża do córki, drugiego syna w Krakowie, też przyjeżdża tu do córki, ja idę do córki, córka mieszka w Mościcach. Przecież to jest wariactwo – mówi jedna z tarnowianek. - Jak zwykle będziemy jechać do mamy. Razem spędzimy te święta. Nas nie jest wiele, więc będzie fajnie – dodaje kolejna mieszkanka miasta.

POSŁUCHAJ: Jakie plany na święta wielkanocne mają tarnowianie?

Nie brak jednak i takich głosów, które optują za ograniczeniami i pozostaniem w domach na święta.

- Trzeba przestrzegać tych przepisów. Przedtem to się wydawało, że bez maski będzie, a teraz nie będzie. Nie chodzi o kontrole, tylko o samo dobro dla siebie. Raczej każdy u siebie i to chyba będzie najpraktyczniej – przekonuje jeden z rozmówców. - W domku tylko i wyłącznie, dlatego że jestem po szczepieniu. Jest bezpiecznie być w domu, a nie chodzić sobie tak, o! Przeczekać - dodaje kolejna tarnowianka.

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków, aby zrezygnowali z planowanych w najbliższych dniach wyjazdów i pozostali na święta w domach. W związku z bardzo dużą liczbą potwierdzanych zakażeń koronawirusem rząd wprowadził lockdown. Wciąż obowiązują dodatkowe ograniczenia, między innymi nieczynne są hotele, baseny, boiska, kina i teatry. Zamknięto duże sklepy, w mniejszych obowiązują limity klientów, a wszyscy uczniowie uczestniczą w zajęciach zdalnych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Polskie przysłowie niejedno ma imię. Same klasyki, ale kompletu się nie spodziewaj!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. "Jak Kuba Bogu tak Bóg..."
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE