Nastolatek

i

Autor: TawnyNina/Pixabay?cc0 Jak zrozumieć nastolatka?

Jak dogadać się z nastolatkiem? Darmowa konferencja on-line dla rodziców i nauczycieli

2023-02-13 9:17

Życie z nastolatkiem bywa burzliwe i często przypomina jazdę rollercoasterem. Jak przemówić mu „do rozumu”, skoro ów rozum podlega gwałtownej przebudowie? Jak znaleźć nić porozumienia i poprawić relacje z nastoletnią pociechą? Tego będzie można dowiedzieć się podczas darmowego spotkania. Wystarczy włączyć komputer i dołączyć do konferencji on-line.

To nie jest łatwe zadanie i przyzna to każdy rodzić, opiekun czy nauczyciel. Nastolatki potrafią zafundować bliskim prawdziwą jazdę bez trzymanki. Nagle zmieniające się nastroje, lekceważenie zasad i ryzyka, przedkładanie relacji rówieśniczych nad relacje w rodzinie – to bardzo częste sytuacje. Nie każdy wie, jak reagować na trudne zachowania pociechy, bywa, że dochodzi do kłótni i awantur. Ale można temu zapobiegać. Trzeba tylko wiedzieć jak. Do tego przyda się zrozumienie zmian, jakim podlega człowiek w wieku kilkunastu lat. Właśnie o tym będzie konferencja, na którą w poniedziałek, 13 lutego, zaprasza tarnowskie Stowarzyszenie Alegoria.

POSŁUCHAJ: na konferencję zaprasza Marta Łazarczyk z Alegorii w Tarnowie

- To nie jest łatwa sytuacja, ani dla nastolatka, ani dla rodziców. Z jednej strony to dziecko wyrywa się do samodzielności, zależy mu na akceptacji rówieśników i jest w stanie wiele zrobić, nawet głupiego, byle tylko na tę akceptację zasłużyć i wejść do grupy. Z drugiej strony nastolatek nadal potrzebuje bezpieczeństwa, a to bezpieczeństwo powinien zapewnić mu wspierający, akceptujący dom. Bo każdy młody człowiek sprawdza, na ile samodzielności może sobie bezpiecznie pozwolić. Nasi eksperci powiedzą, jakim zmianom podlega mózg i psychika nastolatka. Będą też podpowiadać, jak poprawiać relacje w rodzinie – zaprasza Marta Łazarczyk, wiceprezes Alegorii.

One Billion Rising 2023 w Tarnowie

Podczas konferencji będzie można dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania układu dopaminowego. Okazuje się, że to właśnie dążenie do nagrody stoi za większością nieracjonalnych i impulsywnych zachowań nastolatka. Między innymi o tym będą mówić zaproszeni prelegenci: Łukasz Kołomański i Magdalena Delipacy. Eksperci odpowiedzą też na wszystkie pytania uczestników. Bezpłatna konferencja ON-LINE odbędzie się 13 lutego o godzinie 18:00. Spotkanie potrwa do godziny 20:00. Warto się ZAPISAĆ, aby po konferencji otrzymać bezpłatne materiały.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ PRL. Kartki w PRL-u. Pamiętasz takie zakupy?

Pytanie 1 z 10
Za spekulację kartkami:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE