(Nie)zapomniani. Grzegorz Ciechowski

i

Autor: Mirosław Stępniak/Fotonova

QUIZ

Jak dobrze znasz polskie hity lat 80-tych? Quiz dla prawdziwych fanów!

2023-06-07 8:57

W latach 80. polska muzyka przeżywała jeden ze swoich najbardziej burzliwych okresów. W tamtym czasie rodzimą scenę szturmem zagarniały zespoły rockowe. To właśnie w latach 80. pojawiły się również pierwsze kapele punkowe i metalowe z prawdziwego zdarzenia. Muzyka podzieliła się na dwie sceny: w Opolu i Jarocinie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy QUIZ ze znajomości polskich hitów lat 80. Maksimum punktów zdobędą tylko prawdziwi fani muzyki!

Jak dobrze znasz polskie hity lat 80.? Quiz dla prawdziwych fanów

Polska muzyka w latach 80. była okresem, w którym powstało mnóstwo przebojów, które zdążyły osiągnąć już status kultowych, a większość z nich jest ciągle grana w rozgłośniach radiowych. Do najbardziej znanych artystów polskiej sceny muzycznej lat 80. należą m.in.: Anna Jantar, Maryla Rodowicz, Zdzisława Sośnicka, Krystyna Prońko, Irena Jarocka, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Jacek Kaczmarski, Dwa Plus Jeden, Vox, Budka Suflera, Czerwone Gitary czy Breakout. Tamte czasy były również najbardziej burzliwymi w historii polskiej muzyki. To właśnie wtedy rodzimą scenę szturmowały kapele rockowe, punkowe i metalowe takie, jak: Maanam, Lombard, Oddział Zamknięty, Lady Pank, Perfect, Republika, Brygada Kryzys, Aya RL, T.Love, Dżem, Kult, TSA, Turbo czy KAT.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie największe polskie przeboje powstałe w latach 80. Warto więc przystąpić do QUIZU i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Jak dobrze znasz polskie hity lat 80.? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jaki jest świat w piosence „Skóra” zimnofalowej grupy Aya RL, która w 1984 roku zdobyła ogromną popularność na festiwal w Jarocinie?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Piekło, Syberia, Betlejem. Oto najzabawniejsze nazwy miejscowości w Małopolsce! [GALERIA]

Wieczorny Express - Bogusław Wołoszański | Zajawka
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE