Mościce

i

Autor: Urząd Miasta Tarnowa (www.tarnow.pl)

Tarnów remontuje ulice przez Igrzyskami

Igrzyska Europejskie 2023. Na jakim etapie są inwestycje drogowe realizowane w Mościcach?

2023-03-21 7:54

Igrzyska Europejskie 2023 zbliżają się wielkimi krokami. Jedna z największych tego typu imprez na Starym Kontynencie odbędzie się w dniach 21 czerwca – 2 lipca bieżącego roku. Jej gospodarzami będą Małopolska oraz Miasto Kraków, a ośrodkami partnerskimi są: Tarnów, Zakopane, Nowy Targ, Krynica-Zdrój, Nowy Sącz, Oświęcim, Krzeszowice, Rzeszów, Chorzów oraz Wrocław. W Mościcach trwają prace w ramach projektu „Modernizacja infrastruktury drogowej dla potrzeb organizacji Igrzysk Europejskich 2023”.

Igrzyska Europejskie 2023. Modernizacja infrastruktury drogowej w Mościcach

W Mościcach, dzielnicy Tarnowa, trwają prace związane z realizacją zadań w ramach projektu „Modernizacja infrastruktury drogowej dla potrzeb organizacji Igrzysk Europejskich 2023”. Obecnie przebudowywane jest skrzyżowanie ulicy Czerwonych Klonów z ulicą Chemiczną (strona zachodnia), wzdłuż ulicy Czerwonych Klonów budowana jest asfaltowa ścieżka rowerowa.

— Prowadzimy inwestycje tak, by nie było konieczne całkowite wyłączenie z ruchu tej ważnej arterii komunikacyjnej. Aczkolwiek ruch na remontowanych odcinkach jest utrudniony, staramy się te utrudnienia niwelować poprzez wyznaczanie objazdów. W Mościcach przed igrzyskami zrealizujemy dziewięć zadań drogowych. W efekcie ta dzielnica zupełnie zmieni się pod względem komunikacyjnym. Niestety, zanim tak się stanie musimy się liczyć z trudnościami — informuje Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

W Mościcach od kilku miesięcy są również prowadzone prace w okolicy Domu Sportu oraz na drodze wewnętrznej biegnącej wzdłuż ogródków działkowych do ulicy Kwiatkowskiego. Ponadto modernizowana jest zajezdnia autobusowa. Koszt inwestycji realizowanych na potrzeby Igrzysk Europejskich 2023 wyniesie blisko 30 milionów złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz o wiośnie. Sprawdźcie, czy jesteście przygotowani na jej przyjście

Pytanie 1 z 10
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to:
OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE