Historyczny REKORD młodego tarnowianina. Tak szybko nie pobiegł nikt

2021-10-18 12:00
Oskar Szalecki
Autor: Arkadiusz Kamiński Na zdjęciu Oskar Szalecki z KS Sportiva Tarnów

Oskar Szalecki z KS Sportiva Tarnów wywalczył Mistrzostwo Polski w konkurencji na czas. W miniony weekend w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików we wspinaczce sportowej w konkurencjach na czas i na prowadzenie. W czasówkach, młody tarnowianin pobił rekord Polski.

Kosmiczny rekord Oskara Szaleckiego

Tak szybko nie pobiegł jeszcze żaden 15-latek w historii. ​Tarnowianin Oskar Szalecki został Mistrzem Polski we wspinaczce na czas. W miniony weekend w hali tarnowskiej PWSZ rozegrane zostały Mistrzostwa Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów we wspinaczce sportowej. Uczestnicy rywalizowali konkurencjach na czas i prowadzenie. W finałowym biegu czasówek zawodnik KS Sportiva pobił rekord Polski pokonując 15-metrową ścianę w czasie 6,95 sekundy.

Tak szybko nie pobiegł żaden jego rówieśnik w historii. W całej stawce zawodników, z którymi rywalizował tego dnia był jedynym, który w każdym biegu schodził poniżej 8 sekund. Co ciekawe, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie był szybszy nawet od zawodników z najstarszej kategorii juniorów. Udany występ zaliczył też jego klubowy kolega, Eryk Nawój. Pobijał swoje rekordy życiowe i awansował do ścisłego finału. Rywalizację zakończył ostatecznie na szóstej pozycji.

Tarnowianie na Mistrzostwach Polski

Podczas rozgrywanych w Tarnowie Mistrzostw Polski bardzo dobre wyniki w olimpijskiej konkurencji trójboju zanotowały dwie tarnowianki. W kategorii juniorek na najwyższym stopniu podium stanęła Kinga Pałka z MKS PM Tarnów. Brązowy medal przypadł Darii Nawój z KS Sportiva. W czasówkach Kinga Pałka wywalczyła srebrny medal, Daria Nawój zakończyła rywalizację na piątym miejscu. Ustanowiła przy okazji swój nowy rekord życiowy - 10,46 sekund. Dziewczyny pokazały na co je stać także w konkurencji prowadzenie – Kinga zdobyła brązowy medal, a Daria była tuż za nią.

W konkurencji prowadzenie bezkonkurencyjna była inna tarnowianka - Maja Oleksy z KU AZS PWSZ Tarnów, zwyciężając w kategorii juniorek młodszych. W tej samej kategorii wiekowej, tyle że w czasówkach na piątym miejscu rywalizację zakończyła Natalia Bibro z MKS PM Tarnów. W klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski najwyżej wśród tarnowskich klubów znalazł się Klub Sportowy Sportiva, zajmując dziewiąte miejsce, MKS Pałac Młodzieży Tarnów był jedenasty, zaś podopieczni KU AZS PWSZ Tarnów zapewnili mu dziewiętnastą pozycję. Klasyfikację drużynową zwyciężył warszawski Uniwersytecki Klub Alpinistyczny/Murall UKA przed KS Skarpa Bytom i KWS Klif Tarnowskie Góry. A wyniki poszczególnych zawodników możecie sprawdzić >>>TUTAJ<<<

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Programy kulinarne - w jakim programie telewizyjnym zobaczysz słynnych szefów kuchni?

Pytanie 1 z 15
Jagna Niedzielska to specjalistka gotowania wg zasad:
"Portrety Krakowian" - wystawa obrazów Leszka Sobockiego w Bunkrze Sztuki w Krakowie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE