Groźny WYPADEK w Woli Rzędzińskiej. Jego sprawca odpowie przed sądem [ZDJĘCIA]

2020-11-20 13:00 Tomek Piszczek

Nawet trzy lata więzienia grożą sprawcy wypadku, do którego doszło w środę 18 listopada nad ranem w Woli Rzędzińskiej. Kierowca samochodu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście. Doszło do zderzenia, w wyniku którego ten ostatni z obrażeniami trafił do szpitala. Utrudnienia w miejscu wypadku trwały kilka godzin. Sprawdź na ESKA Tarnów jak do tego doszło.

Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło w środę 18 listopada na ranem w Woli Rzędzińskiej. Motorowerzysta uderzył tam w samochód osobowy. Uczestnicy wypadku zderzyli się na drodze gminnej w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do Zaczarnia. Z ustaleń policji wynika że około godziny 5.00 rano kierujący motorowerem 36-latek wjechał w lewe drzwi osobowej Hondy. Za kierownicą samochodu siedział 31-letni mężczyzna, również mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Siła uderzenia była na tyle duża, że motorowerzysta poza ogólnymi potłuczeniami złamał również nogę. Jego obrażenia były na tyle poważne, że trzeba go było zabrać do szpitala. Utrudnienia na miejscu wypadku trwały kilka godzin. Ruchem kierowali w tym czasie strażacy.

Wypadek nie będzie miłym wspomnieniem dla kierowcy Hondy.Zdaniem policji to on odpowiada za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na drodze. Miał wymusić pierwszeństwo na motorowerzyście. Mężczyzna stanie przed tarnowskim sądem. Odpowie za spowodowanie wypadku. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. W chwili wypadku zarówno sprawca, jak i poszkodowany byli trzeźwi.

Ciasteczka w kształcie piersi. Tak w Tarnowie zwracają uwagę na problemy onkologiczne