Góra pluszaków! Sukces zbiórki misiów dla małych pacjentów [WIDEO, AUDIO, ZDJĘCIA]

2020-03-04 12:27
Rekordowa zbiórka pluszaków
Autor: Justyna Świderska Sukces zbiórki pluszaków dla małych pacjentów

Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania pomysłodawców. Sukcesem zakończyła się zbiórka pluszowych misiów dla dzieci ze szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. Akcję zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy ”Zielona Przystań”. Zabawki podarowali nie tylko mieszkańcy Tarnowa, ale i okolicznych miejscowości. W sumie zebrano ponad 30 worków zabawek.

Chodziło o to, żeby sprawić przyjemność dzieciom, które z różnych powodów trafiają na pewien czas na szpitalne oddziały. Pluszaki miały odciągnąć ich uwagę od choroby i zabiegów, które nie są przyjemne.

Zbiórka misiów w Tarnowie

- Taka zabawka to przyjaciel do przytulania. Jak jest smutno można się w nią wypłakać, albo powierzyć sekrety – mówi inicjatorka zbiórki – Dominika Valnet. - Mówiłam, że ucieszę się z jednego worka pluszaków, a tymczasem dostałam ich trzydzieści! Darczyńcy mówili, że o akcji usłyszeli w Radiu ESKA Tarnów – dodaje.

W zbiórkę włączyli się pracownicy i podopieczni Domu Samopomocy „Zielona Przystań” w Tarnowie, ich rodziny a także szkoły i przedszkola. Zabawki przyjechały z Tuchowa, Zakliczyna, a nawet Dębicy.

Rekordowa zbiórka misiów dla małych pacjentów

Pierwotnie zakładano, że zebrane zabawki zostaną przekazane małym pacjentom Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Jest ich jednak tak wiele, że spokojnie można obdarować również pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. Edwarda Szczeklika. Nie wykluczone, że organizatorzy zbiórki część zabawek przekażą też tarnowskim strażakom i policjantom. Pluszaki mogą się przydać podczas interwencji, w których poszkodowani zostaną najmłodsi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE