Gdzie w Tarnowie można za darmo zaszczepić się przeciwko GRYPIE?

2021-11-24 11:30
Szczepienie przeciwko grypie
Autor: huntlh/Pixabay/cc0

Skończyłeś 18 lat? Możesz za darmo zaszczepić się przeciwko grypie. Minister Zdrowia rozszerzył właśnie listę osób, które mają taką możliwość. Do tej pory bezpłatnie przeciwko grypie mogli się zaszczepić medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze oraz seniorzy. Teraz takie prawo ma każdy, kto jest pełnoletni.

Darmowe szczepienia przeciwko grypie w Tarnowie

Nie trzeba ​recepty na szczepionkę. Wystarczy umówić się na termin w punkcie szczepień. Rozpoczęły się darmowe szczepienia przeciwko grypie. Z akcji może skorzystać każda pełnoletnia osoba. W Tarnowie preparat można przyjąć w kilkunastu placówkach. Ich wykaz można znaleźć na stronie Pacjent.pl.

Preparat przeciwko grypie bezpłatnie podawany będzie między innymi w Mościckim Centrum Medycznym. Tam akcja szczepień startuje w czwartek 25.11.2021. Już można się rejestrować, telefonując pod numery 14 688 05 50 lub 14 688 05 51.

Aby szczepienie przebiegło jak najsprawniej przed nim należy wypełnić oświadczenie, dostępne w rejestracji oraz na stronie Mościckiego Centrum Medycznego.

Specjaliści radzą, aby na szczepienie zgłaszać się będąc zdrowym, bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. I co ważne - nie ma potrzeby przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie. Dodajmy że od 23 listopada bezpłatnie może się zaszczepić każda pełnoletnia osoba.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Przeboje i hity z PRL. Nie zdobyć 10/10 to wstyd

Pytanie 1 z 10
Mieczysław Wojnicki śpiewał:
Jarmark Bożonarodzeniowy na Wrocławskim rynku