Finał WOŚP w Tarnowie. ESKA znów rozgrzeje Tarnów. Żurek tym razem na wynos [AUDIO]

2021-01-29 15:00 Tomek Piszczek
Restauracja Tatrzańska
Autor: Tomasz Piszczek Restauracja Tatrzańska przygotowuje 200 porcji pysznego żurku

Zamiast gotować rosół, w niedzielę przyjdźcie po pyszny żurek i wrzućcie nam datek do puszki. Już 31 stycznia Radio ESKA po raz kolejny rozgrzeje Tarnów podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku nie spotkacie nas jednak na Rynku przy kuchni polowej lecz w oknie Restauracji Tatrzańska, która tradycyjnie przygotowuje bardzo smaczny żur.

POSŁUCHAJ: Jak przygotowywany jest żurek na finał WOŚP opowiada Marcin Kuraś, menadżer Restauracji Tatrzańska w Tarnowie

- Jak co roku przygotowujemy pyszny żurek według naszej sprawdzonej i udoskonalanej przez lata receptury - mówi Marcin Kuraś, menadżer Restauracji Tatrzańska w Tarnowie. Zupa powstaje na zakwasie, który sami przygotowujemy. Do kotła trafiają też kiełbasa, boczek, jajka i przyprawy. Wszystko gotuje się powoli, aby wydobyć z dodanych składników maksimum smaku i aromatu. Tym razem przygotowujemy 200 porcji, które będzie można zabrać na wynos w zamian za datek do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rozgrzewający żurek na rzecz WOŚP

ESKA rozgrzewa Tarnów podczas 29. Finału WOŚP

W tym roku w związku z ograniczeniami wywołanymi przez pandemię koronawirusa także tarnowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie się różnił od poprzednich. Przede wszystkim zabraknie sceny i koncertów na tarnowskim Rynku. Na ulicach będzie też mniej wolontariuszy. Mimo trudności organizacyjnych odbędzie się natomiast akcja "Radio ESKA rozgrzewa Tarnów" w ramach 29. finału WOŚP. Konieczne było jednak wprowadzenie modyfikacji, które pozwolą nam się z Wami spotkać bezpiecznie, ograniczając do minimum ryzyko zakażenia. Dlatego tym razem nie będzie kuchni polowej na Rynku, z której częstowaliśmy żurkiem. Zamiast tego pyszną zupę będzie można zabrać na wynos. Będziemy na Was czekać przy Restauracji Tatrzańska, która ugotuje i zapakuje te specjały.

Jak to będzie wyglądać?

Kolejka będzie się ustawiać wzdłuż ulicy Batorego. Prosimy Was o zachowanie dystansu i zasłanianie nosa oraz ust. Pojemniki z zapakowanym szczelnie żurkiem będziemy wydawać przez okno restauracji. Może je otrzymać każdy, kto wrzuci do naszej puszki datek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czekamy na Was w niedzielę 31 stycznia od godziny 12:00 w restauracji u zbiegu ulic Krakowskiej i Batorego.

Przypomnijmy, podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!