Finał Plebiscytu Miast „Świetlna Stolica Polski”: Brzesko najlepsze z Małopolski. Jak oddać głos i wesprzeć miasto w walce o 50.000 zł pomocy od Energi?

2021-01-18 9:19 Akcja Partnerska
karuzela Brzesko
Autor: Materiały prasowe

Za nami pierwszy etap Plebiscytu Miast „Świetlna Stolica Polski”. Do finału przeszło 16 najpiękniej oświetlonych miast z całej Polski. Ale nie ukrywajmy, że walka o wejście do drugiego etapu była zacięta. Teraz pora zagłosować na to jedno miasto, które zyska tytuł „Świetlnej Stolica Polski”.

Tegoroczna edycja „Świeć się z Energą” to aż 188 miast zgłoszonych do plebiscytu oraz ponad 84 tysiące oddanych głosów w pierwszym etapie głosowania! Teraz przyszła kolej na wybranie tegorocznego zwycięzcy, który zgarnie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Decyzją internautów finalistami 12. edycji „Świeć się z Energą” są (w kolejności alfabetycznej):

1. Aleksandrów Łódzki (łódzkie)

2. Brzesko (małopolskie)

3. Chełm (lubelskie)

4. Czeladź (śląskie)

5. Czersk (pomorskie)

6. Koszalin (zachodniopomorskie)

7. Łomża (podlaskie)

8. Opole (opolskie)

9. Radom (mazowieckie)

10. Rzeszów (podkarpackie)

11. Szczytno (warmińsko-mazurskie)

12. Starachowice (świętokrzyskie)

13. Toruń (kujawsko-pomorskie)

14. Gmina Węgliniec (dolnośląskie)

15. Września (wielkopolskie)

16. Wschowa (lubuskie)

W województwie małopolskim do drugiego etapu przeszło Brzesko, wygrywając sprzęt AGD o wartości 10 tys. złotych. Ten wesprze potrzebujących mieszkańców. Wśród licznych iluminacji w Brzesku uwagę z pewnością przykuły bombka na Rynku, wyjątkowo oświetlone ulice oraz... karuzela! Zobaczcie, jak prezentuje się to miasto.

Rynek Brzesko
Autor: Materiały prasowe
Brzesko ulica
Autor: Materiały prasowe
Brzesko koziołki
Autor: Materiały prasowe

Trwa drugi etap głosowania, dlatego warto regularnie głosować, aby pomóc Brzesku zdobyć tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Do wygrania dobroczynny sprzęt AGD za 40 000 zł ufundowany przez Energę z Grupy ORLEN. Urządzenia trafią do osób w potrzebie i instytucji pomocowych. Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z koronawirusem. Głosowanie trwa od 14 do 25 stycznia, a link do głosowania znajdziecie >>tutaj<<.

Konkurs fotograficzny „Świeć się”

Przypomnijmy, że „Świeć Się z Energą” to nie tylko Plebiscyt Miast, ale również plebiscyt własnych możliwości i umiejętności. Czyli nic innego jak konkurs fotograficzny dla każdego! Wystarczy, uchwycić na zdjęciu atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, następnie wysłać je poprzez formularz przypisując zdjęcie do jednej z kategorii: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka oraz Moja Iluminacja. A potem to już tylko zachęcać znajomych do głosowania na swoją pracę.

Prawda, że proste? Pamiętajcie, że do wygrania aż 79 nagród o wartości ponad 30 000 złotych.

Chcesz wziąć udział w konkursie, wygrać i zgarnąć bon? Zgłoś swoje zdjęcie na https://swiecsie.se.pl/formularz/.

Odwiedzaj Swiecsie.pl i regularnie głosuj. Powiedz o akcji znajomym i rodzinie. Wspieraj w ten sposób swojego faworyta, w walce o charytatywne nagrody i tytuł Świetlnej Stolicy Polski!

Inicjatorem i wyłącznym sponsorem akcji jest Energa Grupa ORLEN.

świeć się 22
Autor: Materiały prasowe

Akcja partnerska