Filmy, wykłady, prezentacje. Dzień Otwarty PWSZ odbędzie się on-line [AUDIO]

2021-04-06 14:51 Justyna Świderska

Pandemia koronawirusa skomplikowała organizację Dnia Otwartego w największej tarnowskiej uczelni. Kandydatów na studentów nie można zaprosić w mury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej ze względu na ograniczenia epidemiczne. Stąd pomysł, aby pracownie i kampus zaprezentować wirtualnie. Dzień Otwarty on-line zaplanowano już w ten piątek – 16 kwietnia. Jakie atrakcje przygotowano? Sprawdź!

Zamiast wędrówki po korytarzach i salach, będą filmy, wykłady, prezentacje i rozmowy w Internecie. Tak w tym roku będzie wyglądał Dzień Otwarty Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Wszystko po to, by zachować reżim sanitarny, wymagany w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Zainteresowanym poznaniem oferty uczelni zaproponowany zostanie streaming i transmisja w formule „na żywo”. Będą też emisje premierowe filmów, przygotowanych specjalnie na Dzień Otwarty PWSZ.

POSŁUCHAJ: Na wirtualny Dzień Otwarty zaprasza Piotr Kopa, rzecznik PWSZ

- Impreza to doskonała okazja by zapoznać się z aktualną ofertą dydaktyczną Uczelni, sprawdzić, jak łatwo zdobyć stypendialne wsparcie, dowiedzieć się, jak wygląda studenckie życie po zajęciach, czy w końcu przekonać się dlaczego PWSZ w Tarnowie jest od sześciu lat najchętniej wybieraną wyższą szkołą zawodową w Polsce – według oficjalnych danych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zapraszamy w piątek, 16 kwietnia od godz. 10:00 – mówi Piotr Kopa, kierownik Biura Promocji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Pędził 236 km/h po krajowej „siódemce”!

Uczelnia obecnie proponuje 20 kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia. Opowiedzą o nich wykładowcy, studenci i absolwenci PWSZ. Z ofertą będzie się można zapoznać w piątek 16 kwietnia od godziny 10:00. Ci, którzy nie zdążą, będą mogli nadrobić to w innym terminie. Uczelnia planuje bowiem publikację wszystkich materiałów w Internecie w kilka godzin po zakończeniu piątkowego Dnia Otwartego.

W tym roku nabór na studia w tarnowskiej PWSZ potrwa od 1 czerwca do 16 lipca. Rekrutację dodatkową zaplanowano natomiast od 1 do 17 września. Formalności będzie można załatwić zdalnie, przy wykorzystaniu systemu Elektronicznej Rejestracji Kandydatów. Wszelkie potrzebne informacje znaleźć można na głównej stronie internetowej uczelni oraz na specjalnej stronie dla kandydatów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl