Ratusz w Tarnowie

i

Autor: Krystian Janik

Ferie zimowe 2023. Muzeum Okręgowe w Tarnowie przygotowało warsztaty z historią w tle

2023-01-31 8:49

W poniedziałek, 30 stycznia 2023 roku, uczniowie małopolskich szkół rozpoczęli ferie zimowe. Długo wyczekiwana przerwa od codziennej nauki potrwa do 12 lutego. W tym czasie Muzeum Okręgowe w Tarnowie przygotowało dla dzieci i młodzieży mnóstwo atrakcji. Można z nich skorzystać zarówno indywidualnie, jak i grupowo.

Ferie zimowe 2023. Muzeum Okręgowe w Tarnowie

Muzeum Okręgowe w Tarnowie przygotowało dla uczniów, którzy w poniedziałek, 30 stycznia 2023 roku, rozpoczęli ferie zimowe nie lada atrakcje. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w zajęciach indywidualnych oraz grupowych. Zainteresowani tą pierwszą formą będą mogli skorzystać z propozycji przygotowanych przez Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci oraz Ratusz – Galerię Sztuki Dawnej. Natomiast dla ofertę dla grup zorganizowanych posiadają następujące oddziały: Muzeum Historii Tarnowa i Regionu, Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci, Muzeum Etnograficzne, Ratusz – Muzeum Sztuki Dawnej i Galeria „Panorama”, a placówki znajdujące się poza miastem: Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, Muzeum Dwór w Dołędze oraz Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu.

Ferie zimowe 2023 w Muzeum Okręgowym w Tarnowie – warsztaty dla dzieci i młodzieży

Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci o godzinie 11.00 przeprowadzi następujące zajęcia w dniach:

  • 1 lutego – „A na tygrysy mamy visy”
  • 2 lutego – „Historyczny zwierzyniec” ( w Dniu Niedźwiedzia)
  • 7 lutego – „Pociąg do historii”
  • 9 lutego – „A na tygrysy mamy visy”

Ratusz – Galeria Sztuki Dawnej poprowadzi zajęcia dla dzieci od 5 do 11 lat:

  • „Wio koniku, wio”
  • „Od gałganka do szlachcianki”

Szczegółowe informacje o zapisach na poszczególne zajęcia oraz obowiązujących cenach znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Jak dobrze znasz Kubackiego, Stocha i Żyłę?

Pytanie 1 z 11
Który ze skoczków jest najstarszy?
Rockowe teledyski, wyreżyserowane przez słynnych filmowców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE