Fatalny stan mostu. Znamy firmę, która zrobi projekt przebudowy [FOTO]

2020-02-05 9:22
fatalny stan mostu w Ostrowie
Autor: Łukasz Grygiel Czy remont uda się rozpocząć jeszcze w tym roku?

W starostwie powiatowym w Tarnowie wybrano firmę, która sporządzi projekt przebudowy mostu w Ostrowie. Pierwsza z ofert musiała zostać odrzucona ze względu na braki formalne. Ostatecznie wygrała - druga w kolejności - firma z Rzeszowa.

Co ciekawe szefem wybranej firmy projektowej jest Tomasz Siwowski. To zgodnie z jego ekspertyzą kilka miesięcy temu przeprawa musiała zostać zamknięta.

- Ta firma gwarantuje nam, że projekt zostanie wykonany w sposób terminowy do 30 czerwca. Chcemy jednak rozmawiać na temat możliwości skrócenia tego czasu. Profesor Tomasz Siwowski robiąc opinię do ekspertyzy poznał ten most, jego parametry i problemy. Myślę, że w takim układzie tej firmie będzie o wiele łatwiej wykonać ten projekt - mówi starosta - Roman Łucarz.

Tymczasem najbardziej optymistycznym terminem rozpoczęcia prac budowlanych na moście w Ostrowie jest październik tego roku. Wszystko zależy jednak od źródła finansowania inwestycji. Najlepsza byłaby pomoc z budżetu państwa.

- Jest na to duża szansa. Użyje na to jednego argumentu: W 2015 roku gdy spalił się Most Łazienkowski ówczesna premier rządu Ewa Kopacz w trybie natychmiastowym przekazała Warszawie 55 milionów złotych. My nie chcemy tyle. Chcemy tylko połowę - dodaje starosta.

Projekt przebudowy mostu w Ostrowie pochłonie 445 tysięcy złotych. Koszty samego remontu szacowane są nawet na 40 milionów złotych.

Kiedy może ruszyć remont mostu? Posłuchaj, co mówi starosta Roman Łucarz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE