Ozdoba ze słomy

i

Autor: Bru-nO/Pixabay/cc0 Dowiecie się, jak przygotować tradycyjne ozdoby na choinkę

Eko święta – wszystko na stół i choinkę. Jarmark Zero Waste w Tarnowie [AUDIO]

2020-12-17 14:19

Święta, święta a po świętach... góra śmieci. Jak tego uniknąć? Dowiecie się na Jarmarku Zero Waste. Na stoiskach pojawią się naturalne produkty od lokalnych wytwórców. Będą wystawcy z ozdobami ludowymi, rękodziełem świątecznym i innymi produktami rzemieślniczymi. Nie będzie degustacji, ale będą warsztaty robienia dekoracji bożonarodzeniowych ze… śmieci.

Przygotowania do świąt już na ostatniej prostej. Tarnowianie szukają warzyw, owoców, jajek, wędlin, dodatków do ciast i dekoracji świątecznych. Do kupowania ich od lokalnych producentów będą zachęcali organizatorzy Jarmarku Zero Waste, który już w piątek, 18 grudnia, odbędzie się na placu Kazimierza Wielkiego w Tarnowie. Na stoiskach nie zabraknie między innymi miodów z okolicznych pasiek, swoje produkty zaprezentują też właściciele lokalnych winnic. Ale wydarzenie będzie miało też na celu przekonanie tarnowian, by produkowali mniej śmieci.

Zawieszka choinkowa DIY - tutorial

- Każdy z nas rocznie produkuje ogromne ilości odpadów. Przeciętna rodzina kupując dziennie jeden litr mleka, zużywa rocznie ponad 360 plastikowych butelek, lub innych opakowań. Tymczasem można tego uniknąć zaopatrując się u lokalnych producentów i korzystając z opakowań wielokrotnego użytku, które nie wymagają przetwarzania – przekonuje Jan Czaja ze Stowarzyszenia Grupa Od Rolnika.

POSŁUCHAJ: O Kiermaszu Zero Waste w Tarnowie mówi Jan Czaja "Grupa Od Rolnika"

Dlatego podczas Jarmarku Zero Waste nie zabraknie tradycyjnych, ekologicznych ozdób choinkowych ze słomy, zaplanowano również warsztaty, podczas których dowiecie się, jak przerobić odpady na świąteczne dekoracje, dając im tym samym „drugie życie”.

Jarmark Zero Waste na placu Kazimierza Wielkiego w Tarnowie już w piątek (18 grudnia) od 14:00 do 19:00. Wybierając się na wydarzenie pamiętajcie o maseczkach i zachowaniu dystansu. Wszystko będzie się odbywać z zachowaniem zasad sanitarnych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się!

Pytanie 1 z 18
Gdy kogoś nie znam, oceniam go po jego wyglądzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE