Dźwięki fortepianu zabrzmią w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie. Koncert Daniela Grupy

2020-07-07 15:10
amfiteatr letni w Tarnowie
Autor: Tomasz Piszczek Daniel Grupa zaprezentuje w Amfiteatrze Letnim recital fortepianowy

Ten pianista, kompozytor i alpinista będzie kolejnym artystą, który wystąpi na scenie tarnowskiego amfiteatru. Poza solowymi występami muzyk współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Wśród nich są Marek Jackowski, Piotr Cugowski, Stanisław Soyka czy Ania Wyszkoni. Jego solowy koncert odbędzie się w sobotę, 11 lipca. Początek zaplanowano o godzinie 20:00.

Na program recitalu, który zostanie wykonany w tarnowskim Amfiteatrze składają się kompozycje Daniela Grupy, impresje na temat Chopina, Bacha, Paderewskiego i Rachmaninowa. Jednocześnie jest to fascynująca podróż, pełna anegdot, humoru i wspomnień, związanych z tysiącami przejechanych kilometrów, setkami sal koncertowych, ludźmi i niecodziennymi sytuacjami w górach. Koncert w Amfiteatrze Letnim 11 lipca 2020 roku. Początek o godzinie 20.00. Wstęp wolny.

Daniel Grupa jest pianistą, ale również kompozytorem, który każdą wolną chwilę od muzyki i rodziny stara się spędzać w górach. Jest autorem muzyki filmowej i teatralnej. Wiele razy stawał za pulpitem dyrygenckim. Występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Festiwalu Top Trendy, Sopot Festival. Od wielu lat towarzyszy na scenie Annie Wyszkoni. Jest założycielem i szefem artystycznym Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie. 

Ten urodziny w Sulechowie pianista żyje nie tylko muzyką. Jego wielką pasją są góry, w których - kiedy nie koncertuje - spędza wiele czasu. Udało mu się wejść na Kazbek na Kaukazie (5033 m. n.p.m.), Grossglockner w Wysokich Taurach (3798 m. n.p.m.) i Tetnuldi w Kaukazie Centralnym (4858 m.n.p.m.) Wspinał się w Alpach, Tatrach (między innymi na Zamarłej Turni, Mięguszowieckim Szczycie, Mnichu), w Sokolikach, w Śnieżnych Kotłach, lodospadach czeskich i na Jurze. Teraz przygotowuje się do zdobycia swojego pierwszego siedmiotysięcznika.

Musztarda wyborcza. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 68