Dziwci zasadziły tulipany przy hospicjum Via Spei

i

Autor: Wojciech Gardoń

Dzieci zasadziły tulipany przy powstającym hospicjum. Pilotażowa akcja tarnowskiej fundacji

2022-10-12 10:00

W Tarnowie ruszyła pilotażowa akcja Fundacji Via Spei. Dzieci zasadziły tulipany przy powstającym hospicjum Via Spei. Kampania ma promować ideę wolontariatu wśród najmłodszych. To również wsparcie dla placówki, która zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku.

Tarnowska fundacja Kromka Chleba zamierza włączyć najmłodszych mieszkańców miasta i regionu w działania na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej. W tym celu dzieci otrzymają cebulki tulipanów, które pojawią się przy ich szkołach. Pierwsze kwiaty zostały już zasadzone przy powstającym hospicjum Via Spei. Ma to być wyraz wsparcia dla placówki, której budowa powoli dobiega końca.

Na wiosnę dzieci będą rozdawać kwiaty i przy okazji przeprowadzą zbiórkę pieniędzy, które pomogą w funkcjonowaniu hospicjum. Akcja jest zainspirowana inicjatywą „Pola Nadziei” i została objęta patronatem przez małopolską kurator oświaty.

– To hospicjum nie jest już miejscem, które napawa smutkiem, ale radością. Młodzi ludzie przychodzą tu i zapowiadają, że będą towarzyszyć osobom, które znajdą się w hospicjum. Ta akcja sadzenia kwiatów ma też wymiar symboliczny. Zasadzone cebulki są teraz nie widoczne, ale na wiosnę dadzą nowe życie. Dzieci od początku będą nauczone wrażliwości i szacunku do życia – mówi Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

Akcja nie ma jeszcze nazwy, dlatego organizatorzy czekają na najciekawsze propozycje. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca listopada, natomiast autor zwycięskiego pomysłu zostanie nagrodzony podczas Gali Wolontariatu.

Samo hospicjum ma zostać uruchomione jeszcze w tym roku. Będzie to zwieńczenie 11 lat pracy wspieranej przez firmy i osoby prywatne. Budowa została już zakończona, jednak poszczególne pomieszczenia hospicjum czekają jeszcze na wyposażenie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ

Pytanie 1 z 6
Gdzie rozgrywa się akcja filmu "Love Actually"?
Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ
Lublin. Ukradł parówki i napoje, a na koniec zaatakował ekspedientkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE