Działkowcy też dostaną dopłatę do zbiornika na deszczówkę

2022-01-12 8:33
deszcz
Autor: pixabay/diego_torres/CCO

Taka możliwość w miejskim programie będzie po raz pierwszy. Stanie się tak za kilka miesięcy, bo konieczne są jeszcze uregulowanie w uchwale miejskiej.

Dopłatę będą mogli dostać zarówno użytkownicy ogródków, jak i ich właściciele. Można dostać do 4 tysięcy złotych. W tym roku na mieszkańców Tarnowa czeka 200 tysięcy złotych. Tarnowianie przekonują się coraz bardziej, że to się po prostu opłaca. W roku 2021 miasto wydało na dopłaty do zakupu zbiorników na deszczówkę ponad 100 tysięcy złotych. Skorzystało z nich około 80 gospodarstw.

QUIZ. Czy masz wysoko rozwiniętą intuicję?

Pytanie 1 z 9
Śni Ci się bliska osoba. Co robisz po przebudzeniu?

- Woda jest coraz droższa, a są też okresy, kiedy jej brakuje. Z jednej strony mieszkaniec zaoszczędzi na tym, że nie płaci za wodę i ścieki, a po drugie, w okresach, kiedy wody jest niewiele, można korzystać ze swojej do celów gospodarczych. Właściciele działek i użytkownicy ogródków dopominali się o możliwość skorzystania z dopłat. Pytali o to także radni, bo jest to wielki skarb, który można wykorzystać w momentach suszy. Na działkach są też najlepsze warunki do tego, żeby tę wodę magazynować i na miejscu ją wykorzystywać - mówi Marek Kaczanowski, dyr. Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Malutki niedźwiadek trafił do lecznicy w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE