korek uliczny

i

Autor: shilin wang/Pixabay/cc0 Między Tarnowem, a Lisią Górą napotkacie duże utrudnienia

Duże utrudnienia na trasie Tarnów-Lisia Góra. Rozpoczęła się budowa ronda w Brzozówce

2020-09-24 13:00

Rozpoczęła się budowa nowego ronda w Brzozówce. Inwestycja jest realizowana w rejonie stacji paliw. Kierowcy podróżujący drogą krajową między Tarnowem, a Lisią Górą muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami. Ruch w rejonie placu budowy odbywa się wahadłowo. Jest sterowany sygnalizacją świetlną.

Rozpoczęcie robót na drodze krajowej nr 73 w Brzozówce zaplanowano na czwartek 24 września. Drogowcy mieli uruchomić nową organizację ruchu w tym miejscu tuż po porannych godzinach komunikacyjnego szczytu. Niestety kierowcy będą musieli się uzbroić w cierpliwość lub szukać alternatywnych tras. Utrudnienia w tym miejscu mają potrwać co najmniej do końca listopada. Później planowana jest zimowa przerwa. Jeśli aura będzie sprzyjać, drogowcy mogą jednak kontynuować prace dalej.

- Staraliśmy się uprzedzić mieszkańców i kierowców o tych utrudnieniach z odpowiednim wyprzedzeniem - podkreśla Arkadiusz Mikuła, wójt Lisiej Góry. Ustawiliśmy duży bilbord z ostrzeżeniem na rondzie w Lisiej Górze. Niestety nie da się uniknąć tych niedogodności. Dlatego zachęcamy zmotoryzowanych do korzystania z tras alternatywnych. Drogami powiatowymi i gminnymi można ominąć miejsce robót i to zarówno w kierunku Tarnowa, jak i Dąbrowy Tarnowskiej oraz Mielca. Dzięki nawigacji kierowcy na pewno szybko znajdą drogi alternatywne.

Inwestycja na razie oznacza więc spore utrudnienia. W przyszłości jednak jest szansą na rozwój dla Gminy Lisia Góra. Rondo i nowa droga skomunikują tereny inwestycyjne na wschód od drogi krajowej. Są już pierwsze firmy, które wystąpiły o warunki zabudowy i planują budowę między innymi zakładów produkcyjnych. Samorząd ma również plany co do terenów po drugiej stronie trasy Tarnów - Lisia Góra. Tam z kolei miało by być możliwe budownictwo mieszkaniowe.

Budowa ronda w Brzozówce oraz nowej drogi w kierunku trasy wojewódzkiej na Mielec ma kosztować 6 milionów złotych. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki niemu 85 procent wartości inwestycji jest pokryte z zewnętrznego źródła. Wszystko ma być gotowe wiosną przyszłego roku. Do tego czasu kierowcy i mieszkańcy muszą się uzbroić w cierpliwość.

Syn marnotrawny. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 116
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE