Duńscy piłkarze nie zabiorą do Kataru swoich kobiet. Powodem łamanie praw człowieka

2022-10-05 12:00
Dania
Autor: Pixabay

Duńska federacja piłkarska (DBU) poinformowała, że żony i partnerki zawodników nie wezmą udziału w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze, które rozpoczną się 20 listopada. Powodem przerwania wieloletniej tradycji jest łamanie przez islamski kraj praw człowieka.

Duńczycy polecą na MŚ 2022 w Katarze bez żon i partnerek

Przez wiele lat żony i partnerki duńskich futbolistów były zapraszane przez federację na wielkie turnieje piłkarskie. Związek brał na siebie koszty ich wyjazdów, podczas których mogły oglądać mecze reprezentacji oraz spotykać się ze swoimi mężami i partnerami. Duńczycy jednak nie zamierzają przyczyniać się do promocji turystycznej Kataru, kraju, w którym dochodzi do łamania praw człowieka.

– Nie chcemy promować Kataru, państwa, w którym łamie się prawa człowieka jako raju turystycznego. Zwykle z okazji MŚ lub mistrzostw Europy federacja organizowała kilka czarterów, którymi zabierała swoich pracowników, sponsorów i partnerów reprezentacji lecz tym razem nawet oni nie polecą – nasza delegacja będzie minimalna – powiedział cytowany przez PAP rzecznik DBU Jakob Hoeyer.

Reprezentacja Dani wyleci do Kataru 15 listopada. Pierwszy mecz grupowy rozegra 22 listopada z Tunezją, a następnie 26 listopada z Francją, a 30 listopada z Australią. Dania będzie jedną z nielicznych drużyn, która nie zamieszka w pobliżu stadionów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Slang korporacyjny. Jak dobrze go znasz? Mało kto zna wszystkie odpowiedzi!

Pytanie 1 z 7
"Workflow" - co kryje się pod tym hasłem?
Budzenie, w którym wszystko poszło nie tak jak powinno! Pierwsza Zmiana Budzi Ludzi w VOX FM
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE