Dramatyczny apel pomógł. Firmy i mieszkańcy ruszyli z pomocą dla szpitala zakaźnego

2020-04-03 8:28
Pomoc dla szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej
Autor: źrodło: zozdt.pl Dziesiątki osób ruszyło z pomocą dla szpitala zakaźnego

Apel dyrekcji szpitala jednoimiennego w Dąbrowie Tarnowskiej przyniósł skutek. Kilka dni temu pracownicy poprosili o darowizny finansowe oraz rzeczowe. Sytuacja była tragiczna. Brakowało przede wszystkim środków ochrony osobistej. Pomoc ruszyła lawinowo.


Największa wsparcie finansowe popłynęło od wojewody małopolskiego. Na zakup sprzętu medycznego placówka otrzymała ponad 750 tysięcy złotych. Katowicka firma zrzeszająca przedsiębiorstwa z sektora górniczego, hutniczego, energetycznego i logistycznego przekazała darowiznę w kwocie ponad 240 tysięcy złotych.

To jednak nie koniec. Losem pracowników szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej przejęła się również Jednostka Ratownictwa Chemicznego z Grupy Azoty. Na Powiśle dostarczone zostały m.in. płyny antybakteryjne, opryskiwacze i rękawic nitrylowe.

Dyrekcja szpitala, chcąc podziękować za pomoc, na stronie internetowej, opublikowała listę wszystkich darczyńców. Znajduje się tam ponad dwadzieścia firm, instytucji oraz prywatnych osób.

Tymczasem placówka przygotowuje się na wzrost zachorowań i kolejnych pacjentów. Na oddziale zakaźnym dostępnych jest blisko 40 łóżek. Sytuacja nie będzie łatwa, bo do lecznicy trafiają pacjenci z bardzo rozległego terenu. M.in z z Gorlic, Tarnowa i powiatów: bocheńskiego i brzeskiego.

Uratował życie mężczyźnie. Nie bał się koronawirusa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE