telefon

i

Autor: Pixabay

Dostajesz SMS-y z tego numeru? Uważaj! TO OSZUSTWO!

2023-02-04 22:06

Jeśli dostajesz SMS-y z tego numeru, to możesz mieć problem. Oczywiście jeśli uwierzysz w znajdującą się w takiej wiadomości treść i wejdziesz w zamieszczony w niej link. Ten numer od początku października ubiegłego nęka Polaków, informując o rzekomym zadłużeniu i nakłaniając do jego uregulowania. Nie dajcie się oszukać!

Uważajcie na fałszywe SMS-y z numeru +48 508 752 411

Numer +48 508 752 411 wysyła do Polaków SMS-y od początku października ubiegłego roku. W treści wiadomości czytamy: „Numer [Twój numer telefonu] posiada zadłużenie w kwocie [niewielka kwota]. Prosimy o natychmiastową opłatę albo numer zostanie zablokowany”. W celu uniknięcia rzekomej blokady numeru należy kliknąć w znajdujący się w SMS-ie link, który przekierowuje do fałszywej bramki płatności. Próba uiszczenia nieistniejącego długu doprowadzi do wykradzenia danych logowania do bankowości internetowej.

Według ustaleń telekomunikacyjnego serwis informacyjnego TELEPOLIS.PL SMS-y o rzekomym zadłużeniu z numeru +48 508 752 411 są wysyłane do osób, które w ostatnim czasie sprzedawały w serwisie OLX.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Lapsusy językowe gorsze niż gafy towarzyskie! 8/12 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 12
Na początek powitanie w mejlu: Dzień dobry, panie Leszczu! Że jak?!
Maryla Rodowicz zdradza swoje sekrety w "The Voice Senior"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE