Wahadło na ul. Witosa między Kępą Bogumiłowicką i Tarnowem

i

Autor: Tomasz Piszczek

Wiadomości

Dojazd do A4 i mostu w Ostrowie znowu w obu kierunkach. Koniec utrudnień na ul. Witosa

2023-05-31 14:23

Pod koniec maja miały się zakończyć utrudnienia związane z modernizacją we wschodniej części Tarnowa. Chodzi o ulicę Witosa, gdzie prace remontowe uniemożliwiały komfortowy przejazd do mostu na Dunajcu i autostrady A4. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, ruch dwukierunkowy zostanie przywrócony 1 czerwca.

Będzie można swobodnie przejechać przez ulicę Witosa w Tarnowie. Na zakończenie inwestycji trzeba było czekać niemal rok. Dokładnie 12 miesięcy temu został oddany do użytku most w Ostrowie. Jednak o dojeździe do przeprawy i jednocześnie do samej A4 nie można powiedzieć tego samego.

Remont ul. Witosa związany z tworzeniem łącznika autostradowego nieco się przedłużył. W rezultacie ruch przez cały czas odbywał się tam jednym pasem. Kierowcy jadący w stronę Wierzchosławic musieli korzystać z objazdu ul. Dunajcową, której stan pozostawia wiele do życzenia.

Zarząd Dróg Wojewódzkich zapewnia jednak, że to koniec utrudnień. Puszczenie ruchu w obu kierunkach było zapowiadane na koniec maja. Mimo to będzie to możliwe 1 czerwca z samego rana. Jak przekonuje starosta tarnowski Roman Łucarz, to i tak dobry termin, ponieważ sam remont mógł potrwać znacznie dłużej.

– Od samego początku byłem w kontakcie z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Pani dyrektor mówiła, że to będzie właśnie przełom maja i czerwca. Ten termin trudno było przewidzieć, bo wiemy, że postęp prac był uzależniony od warunków pogodowych. Pogoda sprzyjała, więc firma wykonawcza maksymalnie się sprężyła. Były natomiast doniesienia, i pani dyrektor też o nich mówiła, że to może być nawet 10 czerwca – przyznaje starosta Roman Łucarz.

Na godziny nocne 31 maja zaplanowano ostatnie prace związane ze zmianą oznakowania na drodze. Potem wykonywane będą ekrany akustyczne.

Ulgę mają odczuć lokalni przedsiębiorcy, którzy przez 3.5 borykali się z ogromnymi problemami związanymi z zamknięciem mostu i remontem wjazdu do Tarnowa.

– Najpierw droga była w ogóle zamknięta. Potem był ruch jednokierunkowy. Te firmy miały przez to problemy z malejącą ilością klientów. Teraz te obroty powinny tam wzrosnąć. A na razie musimy cierpliwie czekać na łącznikowy most, który zostanie otwarty za około pół roku – dodaje Roman Łucarz.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Pierwsze pytania w "Milionerach". Czy to na pewno takie łatwe?

Pytanie 1 z 15
Która z wymienionych to tak zwana kawa z prądem?
Czego się nie da odzobaczyć w podróży? Marian na świecie | Tak trzeba żyć #33 Eska Rock
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE