Dofinansowanie do zbiorników na deszczówkę

i

Autor: Pixabay

DOFINANSOWANIE dla osób zbierających deszczówkę. Ile można dostać na zbiornik?

2022-08-09 11:32

Zbieranie deszczówki może się okazać dobrym sposobem, żeby zmniejszyć rachunek za wodę. Tarnowski magistrat zachęca więc do tworzenia przydomowych zbiorników. Właściciele nieruchomości mogą się ubiegać o dofinansowanie i tym samym otrzymać zwrot ponad połowy kosztów.

Każda kropla jest niezwykle cenna, nie tylko ze względu na zagrożenie suszą, ale również wysokie rachunki za wodę. Dlatego deszcz nie zawsze musi psuć humor. Zwłaszcza jeżeli posiada się przydomowy zbiornik na opady.

Od pewnego czasu sprawienie sobie takiego zbiornika jest jeszcze łatwiejsze, bo właściciele nieruchomości gruntowych oraz działkowicze mogą starać się o dopłaty. Dzięki miejskiemu programowi dofinansowania mieszkańcy Tarnowa mają możliwość ubiegania się o zwrot nawet 60% kosztów.

Wysokość dopłat zależy od tego, jaki konkretnie zbiornik ma być postawiony na działce. W przypadku zbiorników podziemnych dotacja może wynieść nawet 4 tys. złotych, jeżeli pojemność takiego zbiornika jest większa niż 5m sześciennych (5000 litrów). Dla mniejszych zaplanowano kwotę 2 tys. złotych.

1000 złotych to z kolei dopłata do zbiorników naziemnych, których pojemność jest większa niż 1000 litrów. Mieszkańcy mogą się również starać o zwrot nawet 500 złotych za mniejsze egzemplarze o pojemności od 300 do 1000 litrów.

Wnioski można składać osobiście albo wysyłać pocztą do 15 października. Są one przyjmowane w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4. Szczegóły znajdują się w Uchwale Rady Miejskiej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

QUIZ. Jedzenie na literę G

Pytanie 1 z 20
Gołąbki to:
Wyprzedzał na zapałkę. Tragedia wisiała na włosku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE