Dofinansowania i pożyczki. Powiatowy Urząd Pracy wspiera przedsiębiorców [AUDIO]

2020-04-03 12:30
Sklep zamknięty
Autor: Justyna Świderska Wielu przedsiębiorców musiało zawiesić działalność z powodu epidemii

Epidemia koronawirusa uderzyła we właścicieli firm. Wielu zostało zmuszonych do zawieszenia albo zamknięcia działalności. Niektórzy stanęli przed decyzją o konieczności zwolnienia pracowników. Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie rozpoczął realizację działań, które mają wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. W przyszłym tygodniu wydłużone zostaną godziny pracy placówki.

O pomocy dla przedsiębiorców mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela

Powiatowy Urząd Pracy rozpoczął już realizację wsparcia dla przedsiębiorców. Można liczyć na dofinansowanie ze środków Funduszu Pracy części kosztów wynagrodzeń pracowników, jak również dofinansowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. W PUP można także uzyskać pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców w wysokości do 5 tysięcy złotych. Co ważne, pożyczka wraz z odsetkami podlega umorzeniu, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia. Można się spodziewać, że wielu przedsiębiorców zechce na miejscu zasięgnąć informacji i wypełnić dokumenty.

- W związku z tym od drugiej połowy przyszłego tygodnia Powiatowy Urząd Pracy będzie pracował na dwie zmiany. Zostaną przygotowane nowe pomieszczenia, które zapewnią bezpieczeństwo zarówno przedsiębiorcom, jak i pracownikom – informuje prezydent Tarnowa – Roman Ciepiela.

W sprawach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej pomoc świadczą też pracownicy Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa. Informacje można uzyskać telefonicznie, pod numerem 14 688-28-20.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE