Do podziału 14 tys. złotych. Kto napisze najlepszą prace magisterską?

2021-06-10 9:29
Nagrody im. T. Tertila
Autor: StartupStockPhotos / Pixabay Pula nagród do podziału wyniesie 14 tysięcy złotych

Ruszyła kolejna edycja nagrody im. Tadeusza Tertila. Zgłaszać można prace licencjackie, inżynierskie i magisterskie o tematyce związanej z Tarnowem lub powiatem tarnowskim.

W tym roku nagroda tradycyjnie przyznana będzie w dwóch kategoriach: najlepszej pracy licencjackiej lub inżynierskiej oraz najlepszej pracy magisterskiej.

- W wypadku prac magisterskich wyodrębnione są przy tym dwie podkategorie: nauki humanistyczne i społeczne oraz pozostałe dziedziny nauki i sztuki – mówi Maria Zawada-Bilik z tarnowskiego magistratu.

Od tego roku autorzy prac licencjackich, inżynierskich lub magisterskich nie muszą być związani z Tarnowem poprzez zamieszkanie, czy też zameldowanie w mieście.

- W pracach chodzi o dojrzałość, o wartość merytoryczną, być może o innowacyjność, o coś co może inspirować i wyznaczać nowe kierunki. Prace są archiwizowane, więc można po jakimś czasie wrócić do tego nad czym pracowali młodzi ludzie - dodaje Maria Zawada Bilik.

Oprócz nagrody pieniężnej, laureaci otrzymają dyplom i pamiątkową statuetkę. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września. Zwycięzcy tegorocznej edycji zostaną ogłoszeni podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej i Rady Powiatu, którą zaplanowano 30 października.