koty

i

Autor: Jadwiga Kozioł

Dla czworonogów to najbardziej stresujący dzień w roku

2021-12-30 9:09

Petardy i fajerwerki w sylwestra i na przełomie roku co roku są utrapieniem dla właścicieli psów i kotów.

Jak mówi Krzysztof Giemza, prezes Fundacji Zmieńmy Świat w Tarnowie, przede wszystkim powinniśmy pomyśleć, żeby zaplanować spacer z psem wcześniej. Niejednokrotnie zdarzało się, że przerażone psy uciekły i znajdowano je wiele kilometrów od domu. Niejednokrotnie huk sylwestrowy zakończył się dla psów zawałem serca.

QUIZ. Co nas czeka w 2022 roku? Sprawdź, czy jesteś gotowy na rewolucyjne zmiany!

Pytanie 1 z 12
1. To będzie rok drożyzny. Ile, według prognoz ekspertów, ma wynieść w połowie roku inflacja?

- Był przypadek, że pies, który się zerwał kiedyś w sylwestra właścicielowi w Tarnowie, został znaleziony pod koniec lutego aż w Tuchowie. Bywa, że przerażony pies może przebiec takie duże odległości. Najwięcej problemów jest na wsiach, gdzie psy są na zewnątrz. W mieście jest łatwiej, można wyprowadzić psa wcześniej. Można też w lecznicy zaopatrzyć się w środki uspokajające, które sprawią, że pies czy kot łagodniej będzie znosił wybuchy - mówi Krzysztof Giemza, prezes Fundacji Zmieńmy Świat w Tarnowie.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]"

Autobus gnał ulicami jak szalony!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE