Darmowa pomoc prawna. W poniedziałek w powiecie tarnowskim wracają osobiste porady

2021-05-07 14:01 Justyna Świderska
Prawnik
Autor: advogadoaguilar/Pixabay/cc0 Znowu bęzie można korzystać z osobistych, darmowych porad prawnych

Z powodu pandemii koronawirusa darmowe konsultacje prawne dla mieszkańców powiatu tarnowskiego trzeba było ograniczyć. Zrezygnowano więc z bezpośrednich spotkań. Jednak od najbliższego poniedziałku ma się to zmienić. Potrzebujący fachowego wsparcia znowu będą mogli korzystać z pomocy prawnika w wyznaczonych punktach i godzinach. Sprawdź, kto może liczyć na darmową poradę.

Bywają sytuacje, że trudno się obyć bez fachowej porady prawnej. Niestety, w wielu przypadkach taka pomoc kosztuje, i to niemało. Właśnie zaporowe dla niektórych ceny usług powodują, że potrzebujący wsparcia rezygnują z zasięgnięcia porady prawnej. To z kolei może prowadzić do problemów, bo nieznajomość prawa szkodzi. Dlatego darmowe porady prawne mają być pomocą dla wszystkich, którzy nie mogą sobie na taką wizytę pozwolić ze względu na swoją sytuację finansową. Na terenie powiatu tarnowskiego darmowe porady prawne są udzielane w 17 miejscach. Co ważne, nie istnieje przynależność terytorialna. Mieszkańcy, bez względu na miejsce zamieszkania, mogą prosić o pomoc w wybranym przez siebie punkcie.

Absurdalna lekcja religii. Kościół chce leczyć homoseksualizm elektrowstrząsami! Komentery Adama Federa

Bezpośrednie porady będą udzielane ponownie od najbliższego poniedziałku – 10 maja, ale nie we wszystkich punktach na terenie powiatu tarnowskiego. W kilku nadal będzie można liczyć na pomoc jedynie za pośrednictwem telefonu albo e-maila. Tak będzie w urzędach miasta w Radłowie, Żabnie, Lisiej Górze, a także w świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w Pleśnej, w pobliżu szkoły podstawowej. W tej ostatniej dodatkowo prowadzone są nieodpłatne mediacje. Natomiast z bezpośrednich, bezpłatnych porad prawnych będzie można od poniedziałku korzystać w następujących lokalizacjach:

1. Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach

2. Ratusz w Ciężkowicach

3. Urząd Gminy w Rzepienniku Strzyżewskim

4. Urząd Gminy w Skrzyszowie

5. Urząd Gminy w Wietrzychowicach

6. Urząd Miejski w Wojniczu

7. Dom Kultury w Tarnowcu

8. Gminna Biblioteka Publiczna w Zakliczynie

9. Urząd Gminy w Gromniku

10. Urząd Miejski w Ryglicach

11. Urząd Miejski w Tuchowie

12. Urząd Gminy w Szerzynach

13. Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Jakie są warunki uzyskania darmowej pomocy prawnej? Przede wszystkim trzeba się wcześniej umówić. Można to zrobić telefonicznie pod numerami: 14-688-33-27 lub 571-356-913. Nieodpłatne poradnictwo świadczone jest przez adwokatów i radców prawnych. Przysługuje każdemu, kto nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Podczas wizyty w wybranym punkcie obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego, czyli zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk i dystans społeczny. Szczegółowe informacje na temat korzystania z pomocy można znaleźć na stronie poradyprawne.powiat.tarnow.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl