Dąbrowa Tarnowska: W domu miał prawdziwy ARSENAŁ. Nie miał tylko pozwolenia na broń

2022-05-24 12:30

Nielegalną broń i amunicję zabezpieczyli dąbrowscy policjanci. Jej właścicielem okazał się 26-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej. Na terenie jego posesji mundurowi zabezpieczyli kilka strzelb, karabin i naboje. Okazało się, że mężczyzna nie miał pozwolenia na ich przechowywanie. Teraz grozi mu 8 lat więzienia.

Nielegalny arsenał broni w Dąbrowie Tarnowskiej

Z tą ilością broni i amunicji mógł wyruszać na wojnę. Mowa o 26-letnim mieszkańcu Dąbrowy Tarnowskiej. Na nielegalny arsenał natrafili kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w tej miejscowości podczas przeszukania posesji mężczyzny. Ich właściciel będzie miał teraz spore kłopoty.

- Na odkryty przez funkcjonariuszy nielegalny arsenał składały się trzy strzelby myśliwskie, karabinek KBKS, części broni, w tym lufy z zamkiem i magazynkiem oraz 1107 sztuk amunicji różnego kalibru. Właściciel nie miał pozwolenia na posiadanie tej broni i amunicji - powiedział PAP mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policjanci zabezpieczyli znalezione przedmioty. Ich 26-letni właściciel został zatrzymany. 20 maja 2022 roku Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej postawiła mu zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Dopóki sąd nie rozstrzygnie o jego winie prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w kwocie 15 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Czy jesteś BOOMEREM? Odpowiedz na kilka pytań i sprawdź, czy nie jest z Tobą aż tak źle!

Pytanie 1 z 9
Kim jest Stuu?
Gang sutenerów rozbity przez policję. Podejrzani wylądowali na glebie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE