Dąbrowa Tarnowska: Oszczędności z gaszenia lamp w mieście pokryją koszty oświetlenia obwodnicy

2020-10-16 2:07 Łukasz Grygiel
Oświetlenie w Dąbrowie Tarnowskiej
Autor: Łukasz Grygiel Na wyłączaniu w nocy ulicznego oświetlenia uda się zaoszczędzić ćwierć miliona złotych

250 tysięcy złotych. Tyle - do końca roku - uda się w Dąbrowie Tarnowskiej zaoszczędzić na wyłączaniu w nocy ulicznego oświetlenia. Lampy gasną na cztery godziny - od północy do czwartej rano. Pozyskane w ten sposób pieniądze pokryją niespodziewane koszty, które pojawiły się w związku z niedawnym otwarciem obwodnicy.

Most w Ostrowie trafi na złom

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W Dąbrowie Tarnowskiej uliczne lampy gasną w nocy od kilku miesięcy. W ten sposób włodarze miasta walczą z rosnącymi cenami energii. Na miejski budżet wpływają też uszczuplone wpływy związane z podatkami. Wszystko przez koronawirusa.

- Dziś już wiemy, że te niewygodne dla mieszkańców wyłączenia lamp mają sens. Myślę, że mamy akceptacje mieszkańców w tym względzie. Oszczędności są duże. Ilość punktów oświetleniowych się zwiększa. Dwa lata temu energia bardzo mocno zdrożała. W budżecie te opłaty są u nas bardzo wysokie - mówi burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

POSŁUCHAJ. Mówi burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski

Według szacunków miejskich urzędników do stycznia przyszłego roku, wyłączając lampy w Dąbrowie Tarnowskiej uda się zaoszczędzić nawet ćwierć miliona złotych.

- Gdybyśmy nie zaoszczędzili tych kwot na wyłączaniu oświetlenia to teraz byłoby bardzo trudno zmieścić koszty oświetlenia obwodnicy w już ustalonym wcześniej budżecie na ten rok - dodaje burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Co ciekawe, wyłączenie lamp na obwodnicy nie jest możliwe. Inwestycja powstała z funduszy unijnych. Umowa przewiduje tzw. ciągłość projektu przez 5 lat.