Czy w Tarnowie powstanie ośrodek rehabilitacji pocovidowej? Są takie plany

2020-11-30 8:06 Łukasz Grygiel
ośrodek rehabilitacji dla ozdrowieńców
Autor: Łukasz Grygiel ośrodek rehabilitacji dla ozdrowieńców mógłbym powstać w "Słonecznym Wzgórzu"

Czy w Tarnowie powstanie ośrodek rehabilitacji dla ozdrowieńców? Chce tego Roman Ciepiela. Wyraził on chęć przyjęcia pomocy od Niemiec. Wszystko w związku z deklaracją tamtejszego prezydenta. Placówka mogłaby przyjmować nie tylko pacjentów z Małopolski, ale także Turyngii.

Ośrodek rehabilitacji pocovidowej w Tarnowie mógłby działać na podobnej zasadzie, jak ten w Głuchołazach. Realizowany jest tam obecnie pilotażowy projekt dla pacjentów, którzy przeszli COVID-19, ale nadal odczuwają skutki choroby.

- W „Słonecznym Wzgórzu” mamy przecież już dobrze wyposażoną część gastronomiczno-hotelową. Świetnie działa też część rehabilitacyjna. Czego potrzebujemy? Koncentratorów tlenu. Wiele osób po przejściu choroby nadal potrzebuje terapii tlenem. Moglibyśmy porozmawiać o wsparciu w taki sprzęt – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

POSŁUCHAJ. Mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela

Pomysł powstania w Tarnowie ośrodka rehabilitacji pocovidowej pojawił się tuż po tym, jak prezydent Niemiec złożył deklarację pomocy dla Polski, w sytuacji przybierającej na sile epidemii wirusa SARS-CoV2. Roman Ciepiela w liście do Konsula Generalnego Niemiec w Krakowie wyraził zainteresowanie przyjęciem takiej pomocy dla miejskiego szpitala i domów pomocy społecznej.

- W związku z informacjami o deklaracji Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec, dotyczącej udzielenia pomocy dla Polski w sytuacji przybierającej na sile epidemii, proszę przyjąć podziękowanie za okazane zainteresowanie. Pragnę podkreślić, że w przypadku skonkretyzowania oferty pomocowej Tarnów zdecydowanie wyraża wolę skorzystania z niej – napisał Roman Ciepiela.

Tarnowscy urzędnicy czekają teraz na odpowiedź ze strony niemieckiej.

Zobacz jak pobierane jest osocze!