Aleksander Kwaśniewski

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS Aleksander Kwaśniewski

Czy Aleksander Kwaśniewski odwiedzi Tarnów? Roman Ciepiela mówi o wiośnie

2023-02-06 10:49

Prezydent Roman Ciepiela przypomniał na swoim oficjalnym Facebooku, że w kwietniu bieżącego roku minie 25 lat od wizyty prezydentów Polski i Węgier w tarnowskim Ratuszu. Włodarz miasta wyraził nadzieję, że tej wiosny Aleksander Kwaśniewski ponownie odwiedzi Tarnów. Wówczas mógłby się spotkać z mieszkańcami i przedstawić im swoją wizję współpracy prodemokratycznych ugrupowań.

Roman Ciepiela wspomina wizytę Aleksandra Kwaśniewskiego w Tarnowie

Przypomnijmy, że do pierwszego spotkania prezydentów Polski i Węgier doszło w Tarnowie w 1998 roku. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski uczestniczył tamtej wiosny wraz z prezydentem Republiki Węgierskiej Arpadem Gönczem w obchodach 150. rocznicy Wiosny Ludów w Tarnowie. Politycy obejrzeli wtedy wystawy poświęcone generałowi Józefowi Bemowi, dokonali złożenia kwiatów pod jego mauzoleum w Parku Strzeleckim, a także wzięli udział w uroczystej akademii z okazji węgierskiej Wiosny Ludów. Właśnie do tych wydarzeń wrócił pamięcią na swoich oficjalnym Facebooku prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

– W kwietniu 2023 r. minie 25 lat od wizyty prezydentów Polski i Węgier w tarnowskim Ratuszu. Jeżeli Aleksander Kwaśniewski ponownie tej wiosny odwiedzi nasze miasto zapewne powspominamy tamte chwile. Dzisiaj jednak ważna jest rozmowa o przyszłości Polski. Mam nadzieję, że w trakcie otwartego spotkania z mieszkańcami przedstawi swoją wizję współpracy prodemokratycznych ugrupowań. Potrzebne są głosy o tym co łączy, a nie co dzieli – napisał na Facebooku Roman Ciepiela.

Wpis włodarza Tarnowa sugeruje, że w tym roku Aleksander Kwaśniewski może po raz kolejny odwiedzić miasto pod Górą Świętego Marcina. Tym razem wizyta byłego prezydenta może mieć związek z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Pink Floyd - co wiesz o jednym z najważniejszych rockowych zespołów? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W którym roku do składu dołączył David Gilmour?
Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE