Czwarta fala w Tarnowie. Wiemy, ile osób choruje oraz ile się zaszczepiło!

2021-10-12 12:47
SOR w Tarnowie
Autor: ŁG Rok temu o tej porze chorowało 95 osób, dziś jest ich tylko kilka

Na kwarantannie w Tarnowie jest obecnie blisko 100 osób. To najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej. W tarnowskim szpitalu, z potwierdzonym COVIDEM-19, przebywają dwójka tarnowian. W tym artykule poznasz aktualną sytuację dotycząca zachorowań.

Rok temu o tej porze chorowało 95 osób, dziś jest ich tylko kilka. Sytuacja epidemiologiczna w Tarnowie wydaje się być unormowana. W tarnowskim szpitalu, z potwierdzonym COVIDEM, przebywają dwie osoby. Problemem są szczepienia.

- Dzieci w przedziale od 12 – 19 lat mamy wszczepionych 35 procent, to jest mało. Między 20. a 39. rokiem życia tj. 44 procent i później już systematycznie procent wzrasta. Największa liczba osób zaszczepionych dotyczy tarnowian powyżej 70. roku życia - mówi Dorota Krakowska, wiceprezydent Tarnowa.

Aktualnie w szpitalu Szczeklika, dla osób chorujących na COVID-19, przygotowano sześć łóżek, z kolei w „nowym” szpitalu jest ich pięć.

- Będę cały czas podkreślać i apelować, aby się szczepić. To jedyny sposób na to, by uniknąć ciężkich powikłań związanych z zachorowaniem na COVID – 19 - dodaje Dorota Krakowska.

Dwie dawki dotychczas przyjęło w Tarnowie 56 procent populacji.

Roksana Węgiel - jak dobrze znasz jej piosenki?

Pytanie 1 z 6
W utworze Anyone I Want to Be, Roksana Węgiel śpiewa: Mam niepokorny stan