Wojsko sprzęt

i

Autor: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie Piknik Wojskowy już 11 listopada w Tuchowie

Czołg Leopard, transporter Rosomak, moździerz RAK – Piknik Wojskowy 11 listopada w Tuchowie

2022-11-09 7:30

To będzie gratka dla wszystkich miłośników militariów. W piątek, 11 listopada, w Tuchowie odbędzie się Piknik Wojskowy. Nie zabraknie wojskowego sprzętu i wojskowej grochówki, będzie też mobilny punkt rekrutacyjny dla tych, którzy chcą dołączyć do armii.

Będzie można zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy. W piątek (11 listopada), w Tuchowie odbędzie się wielki piknik, który organizują wspólnie Wojskowe Centrum Rekrutacji i Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Z tej okazji parking przy Bazylice Mniejszej zamieni się w wystawę sprzętu wojskowego.

- Już wiemy, że będzie czołg Leopard, transporter opancerzony Rosomak, moździerz RAK czy wyrzutnia rakiet Langusta. Będzie też mnóstwo innego sprzętu. Bedzie można sobie wsiąść do takiego pojazdu, zrobić pamiątkowe zdjęcia, a także porozmawiać z żołnierzami, którzy na co dzień mają z tym sprzętem do czynienia – zapowiada kapitan Paweł Badoń z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie.

Podlaskie. Potwornie trudna akcja ratowania imigrantów, którzy utknęli na bagnach

Na pikniku w Tuchowie pojawi się również Mobilny Punkt Rekrutacyjny. Tam chętni będą mogli dowiedzieć się wszystkiego między innymi o służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej. Żołnierze będą odpowiadali na pytania zainteresowanych, a zdecydowani od razu na miejscu będą mogli wypełnić wniosek o powołanie. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty.

Piknik Wojskowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się w piątek, 11 listopada w Tuchowie. Impreza na parkingu przy miejscowym sanktuarium startuje o godzinie 12:00 i potrwa do 16:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Quiz. Jedzenie na literę R

Pytanie 1 z 12
Rumsztyk tradycyjnie przygotowuje się z:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE